Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 9 6900HX — два потужні процесори, що належать до різних архітектурних таборів. Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році й орієнтований на енергоефективність та сучасні ARM-додатки, тоді як Ryzen 9 6900HX, представлений на початку 2022 року, є перевіреним рішенням для високопродуктивних ноутбуків на архітектурі x86. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг 54 бали, але демонструють різні сильні сторони. AMD Ryzen 9 6900HX виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 1565 проти 1129) та багатоядерній (14136 проти 8644), а також у Passmark. Натомість Snapdragon X Plus показує кращі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 12981 проти 10271) та в задачах, пов'язаних із веб-браузингом і обробкою зображень. Вибір залежить від потреб: Ryzen 9 кращий для важких обчислень, Snapdragon — для енергоефективних сценаріїв із ARM-оптимізацією.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 6900HX значно випереджає Snapdragon X Plus у Cinebench R23 (одноядерний: 1565 vs 1129; багатоядерний: 14136 vs 8644).
  • Snapdragon X Plus демонструє вищі показники в Geekbench 6 (багатоядерний: 12981 vs 10271) та HTML 5 Browser (311.8 vs 221.3 pages/sec).
  • У тестах обробки зображень Snapdragon X Plus має перевагу: Background blur (58.1 vs 34.6 images/sec) та Photo processing (121.7 vs 82.9 images/sec).
  • AMD Ryzen 9 6900HX кращий у Clang compilation (113 vs 80.9 Klines/sec) та File compression (1070 vs 984.2 MB/sec).
  • Passmark CPU (багатоядерний) вищий у Ryzen 9 (24781 vs 22050), що вказує на його перевагу в багатопотокових обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 14136

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 10271

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 24781

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 33x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45 Вт
Сокет Custom FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,69 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 9 6900HX має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку (оцінка 35 vs 32), що робить його кращим вибором для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Що обрати для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Plus показує кращі результати в обробці зображень (Background blur, Photo processing), тому для легких фото- та веб-завдань він може бути ефективнішим. Для важкого відеомонтажу краще підійде Ryzen 9.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але Snapdragon X Plus створений на ARM-архітектурі, яка зазвичай забезпечує кращу автономність у ноутбуках.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus замість Ryzen 9 6900HX?

Якщо вам потрібна сумісність із x86-додатками та висока обчислювальна потужність, Ryzen 9 буде кращим. Snapdragon X Plus варто розглядати для сучасних ARM-пристроїв із фокусом на енергоефективність.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 6900HX виграє в Clang compilation (113 vs 80.9 Klines/sec), тому для компіляції коду він продуктивніший. Snapdragon X Plus може бути кращим для веб-розробки завдяки високій швидкості HTML 5 Browser.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.