Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 9 8945HS — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Snapdragon X Plus, випущений у квітні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та інтеграцію з екосистемою ARM. Натомість Ryzen 9 8945HS від AMD (грудень 2023) — це зрілий x86-чип, орієнтований на високу продуктивність у складних завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності між ними: від синтетичних тестів до реальної роботи в додатках.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS випереджає Snapdragon X Plus за більшістю показників продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (17079 проти 8644), а одноядерний — на 60% кращий (1805 проти 1129). Snapdragon X Plus демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох випадках) і дещо вищу швидкість у веб-браузингу (311,8 проти 253,8 сторінок/с). Однак для ресурсомістких завдань — рендерингу, компіляції, ігор — Ryzen 9 8945HS залишається більш універсальним вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 8945HS майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (17079 проти 8644) та Passmark (29463 проти 22050).
  • Одноядерна швидкість: AMD лідирує в Geekbench 6 (2616 проти 2349) та Cinebench R23 (1805 проти 1129), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Snapdragon X Plus споживає менше завдяки ARM-архітектурі, що подовжує автономність.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 8945HS має вищий показник (42 проти 32), що дає перевагу в легких іграх та обробці відео.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon X Plus швидший у HTML5 Browser (311,8 проти 253,8 сторінок/с), тоді як AMD кращий у PDF Renderer (399,1 проти 325,3 Mpixels/с) та Ray Tracing (24,3 проти 18,8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 17079

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 13316

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 29463

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 3,4 ГГц 4.0 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 40x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35-54 Вт
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 4,3 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 9 8945HS?

AMD Ryzen 9 8945HS має вищу одноядерну продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він краще підходить для ігор. Snapdragon X Plus поступається в ігрових сценаріях через нижчі показники в бенчмарках.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus заради енергоефективності?

Так, якщо автономність ноутбука є пріоритетом. Snapdragon X Plus має однаковий з Ryzen 9 8945HS рейтинг енергоефективності (100), але завдяки ARM-архітектурі може забезпечити довший час роботи від батареї.

Який процесор швидше справляється з рендерингом та компіляцією?

AMD Ryzen 9 8945HS значно швидший у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 (17079 проти 8644) та Clang compilation (110,8 проти 113 Klines/с). Він краще підходить для професійної роботи.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси та пам'ять?

Обидва процесори підтримують швидку пам'ять LPDDR5X та PCIe 4.0, але Snapdragon X Plus має перевагу в інтеграції з ARM-екосистемою, що може вплинути на сумісність з деяким ПЗ.

Який процесор обрати для повсякденних завдань та роботи в браузері?

Snapdragon X Plus демонструє вищу швидкість у HTML5 Browser (311,8 проти 253,8 сторінок/с) та Photo processing (121,7 проти 102,8 зображень/с), тому він добре підходить для веб-серфінгу та легких мультимедійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.