Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Apple M3 Pro — два потужних ARM-процесори, які задають нові стандарти продуктивності та енергоефективності. Перший дебютував у квітні 2024 року, другий — у жовтні 2023. Обидва мають відмінну енергоефективність (100 балів), але M3 Pro помітно випереджає в однопотокових та багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще підходить для ваших задач.

Короткий висновок. Apple M3 Pro — безперечний лідер за продуктивністю: він на 75% швидший в одноядерному Cinebench R23 (1977 проти 1129) та на 75% швидший у багатоядерному (15106 проти 8644). Geekbench 6 також підтверджує перевагу M3 Pro (3158 vs 2349 одноядерний, 15070 vs 12981 багатоядерний). Snapdragon X Plus демонструє гідні результати, особливо в енергоефективності, але поступається в усіх тестах, окрім Ray tracing (18.8 vs 18.4 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — вибір очевидний на користь Apple.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro значно випереджає Snapdragon X Plus в одноядерній продуктивності: 1977 проти 1129 балів у Cinebench R23.
  • Багатоядерна продуктивність M3 Pro майже вдвічі вища: 15106 проти 8644 балів у Cinebench R23.
  • У Geekbench 6 M3 Pro набирає 3158 (одноядерний) і 15070 (багатоядерний), тоді як Snapdragon — 2349 та 12981 відповідно.
  • Snapdragon X Plus трохи випереджає M3 Pro у тесті Ray tracing (18.8 проти 18.4 Mpixels/sec), що може бути цікаво для окремих графічних завдань.
  • Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M3 Pro вищий за загальним рахунком (64 проти 54).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 15106

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 15070

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 26022

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 24 квітня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M3
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 6
Частота 3,4 ГГц 4,05 ГГц
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 40x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 30 Вт
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 500 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1536 2304
TMUs 48 144
ROPs 6 72
Обчислювальні блоки 6 288
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 7,4 терафлопс
TGP Немає даних 30 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 8 3
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має вищий показник інтегрованої графіки (41 проти 32), що робить його кращим вибором для ігор, хоча обидва поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто вибирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від продуктивності: M3 Pro потужніший, але споживає аналогічно.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Apple M3 Pro обробляє 142 зображення/сек (Photo processing) проти 121.7 у Snapdragon, а також швидше в PDF Renderer (390.6 проти 325.3 Mpixels/sec).

Чи підтримують ці процесори Windows?

Snapdragon X Plus створений для Windows на ARM, тоді як Apple M3 Pro працює виключно з macOS — це ключова відмінність сумісності.

Який процесор кращий для професійних завдань, як-от компіляція коду?

Apple M3 Pro компілює 124.1 Klines/sec (Clang) проти 113 Klines/sec у Snapdragon, що робить його кращим для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.