Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs Intel Core i5 10400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i5 10400F — два процесори з різною архітектурою та цільовим призначенням. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, створений для ультрабуків на базі Arm, тоді як Intel Core i5 10400F (2020 рік) — це перевірений x86-чип для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність, а також оцінимо, який з них краще підходить для роботи, ігор та повсякденних завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає Intel Core i5 10400F за багатьма показниками: він значно швидший в одно- та багатоядерних тестах Geekbench 6 (2349 vs 1459 та 12981 vs 6263 відповідно), а також у Passmark (одноядерний 3091 vs 2546). Snapdragon демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але Snapdragon досягає вищої продуктивності на ват) та швидше обробляє файли, веб-сторінки та фото. Однак Core i5 10400F залишається актуальним для бюджетних ігрових збірок завдяки сумісності з відеокартами та нижчій ціні. Якщо вам потрібен енергоефективний ноутбук для роботи — обирайте Snapdragon, для стаціонарного ПК з іграми — Intel.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Plus має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2349 проти 1459 у Core i5 10400F, що дає перевагу в швидкодії додатків.
  • У багатопотокових завданнях Snapdragon також лідирує: Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 проти 6263, що майже вдвічі швидше.
  • Snapdragon значно швидше обробляє файли (1070 MB/s проти 452 MB/s) та компілює код (113 Klines/s проти 50 Klines/s), що важливо для професіоналів.
  • Core i5 10400F не має інтегрованої графіки (F-серія), тому вимагає дискретної відеокарти, тоді як Snapdragon має вбудоване графічне ядро для базових завдань.
  • Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективні ARM-ноутбуки, а Core i5 10400F (2020) — на бюджетні настільні ПК з роз'ємом LGA1200.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1110
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 7610

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 452.1 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 50.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 139.6 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 190.7 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 151 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 33.8 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 51.9 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 10.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1459
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 6263

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 26 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 186.6 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 699 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2546
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 12198

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Comet Lake
Номер моделі X1P-64-100 i5-10400F
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 2.9 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 29x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 65 Вт
Сокет Custom LGA-1200
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 41.6 ГБ/c
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i5 10400F
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i5 10400F?

Для ігор краще Intel Core i5 10400F, оскільки він підтримує потужні дискретні відеокарти та має більшу сумісність з ігровими додатками. Snapdragon X Plus має інтегровану графіку, але вона слабка для сучасних ігор.

Який процесор має вищу продуктивність у робочих завданнях?

Qualcomm Snapdragon X Plus значно швидший у бенчмарках: Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 проти 6263, а також у компіляції коду та обробці файлів. Він краще підходить для продуктивної роботи.

Чи можна використовувати Snapdragon X Plus у настільному ПК?

Snapdragon X Plus призначений для ноутбуків на ARM-архітектурі. Для настільного ПК краще обрати Intel Core i5 10400F, який сумісний з материнськими платами LGA1200.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon X Plus досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Який процесор обрати для бюджетного ПК у 2024 році?

Якщо ви збираєте стаціонарний ПК для ігор та загальних завдань, Intel Core i5 10400F буде дешевшим і практичнішим варіантом. Для енергоефективного ноутбука з високою продуктивністю обирайте Snapdragon X Plus.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.