Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs Intel Core i5 1345U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів з’явився новий гравець – Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100), який кидає виклик усталеним рішенням від Intel. У цьому порівнянні ми детально розглянемо, як новинка 2024 року протистоїть популярному Intel Core i5 1345U, що вийшов на початку 2023-го. Обидва чипи орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають принципово різну архітектуру. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати синтетичних тестів та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus та Intel Core i5 1345U демонструють дуже близькі загальні оцінки (54 та 53 бали відповідно), але їхні сильні сторони лежать у різних площинах. Snapdragon X Plus виграє в багатопотокових завданнях і роботі з мультимедіа, пропонуючи значно вищу швидкість компіляції, стиснення файлів та обробки фото. Натомість Intel Core i5 1345U має кращу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості повсякденних додатків та ігор. Вибір залежить від ваших пріоритетів: якщо вам потрібна максимальна швидкість у багатозадачності та роботі з контентом – обирайте Snapdragon, якщо ж важливіша чуйність в окремих програмах – Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus значно випереджає Intel у Cinebench R23 багатоядерному (8644 проти 8198) та Geekbench 6 багатоядерному (12981 проти 7735), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Швидкість роботи з файлами: Snapdragon X Plus має вдвічі вищу швидкість стиснення файлів (1070 MB/s проти 513.6 MB/s) та компіляції коду (113 Klines/s проти 61.9 Klines/s), що суттєво прискорює роботу розробників.
  • Обробка мультимедіа: Snapdragon X Plus ефективніше обробляє зображення (121.7 images/s проти 63.5) та фон (58.1 images/s проти 40.5), що робить його кращим вибором для фоторедакторів.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 1345U демонструє вищі результати в однопотокових тестах, зокрема Cinebench R23 (1773 проти 1129) та Passmark (3510 проти 3091), що забезпечує кращу чуйність у простих додатках.
  • Веб-серфінг та рендеринг: Snapdragon X Plus значно швидше обробляє HTML5 сторінки (311.8 pages/s проти 127.2) та PDF (325.3 Mpixels/s проти 213.1), що робить його продуктивнішим у веб-завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1773
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 8198

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 513.6 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 61.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 127.2 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 213.1 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 228.9 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 63.5 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2371
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 7735

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 54.8 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 19M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 10.5 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 166 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 890 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 9.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3510
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 15091

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1P-64-100 i5-1345U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 10 2
Потоковий 10 4
Частота 3,4 ГГц 1.6 ГГц
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 16x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 12-15 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1536 640
TMUs 48 40
ROPs 6 20
Обчислювальні блоки 6 80
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,6 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i5 1345U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i5 1345U?

Intel Core i5 1345U має перевагу в однопотоковій продуктивності, що важливо для більшості ігор. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але загальна ігрова продуктивність буде вищою у Intel.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus демонструє кращу продуктивність у багатопотокових завданнях, що важливо при рендерингу відео. Він також швидше обробляє зображення та PDF, що робить його хорошим вибором для контент-мейкерів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Snapdragon X Plus побудований на ARM-архітектурі, яка традиційно вважається енергоефективнішою, але Intel Core i5 1345U також оптимізований для мобільних пристроїв.

Який процесор краще для програмістів?

Snapdragon X Plus значно швидше компілює код (113 Klines/s проти 61.9) та стискає файли, що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи варто купувати ноутбук з Snapdragon X Plus у 2024 році?

Snapdragon X Plus пропонує високу багатопотокову продуктивність та швидку обробку мультимедіа, що робить його привабливим для творчих професіоналів. Однак для повсякденних завдань Intel Core i5 1345U може бути більш збалансованим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.