Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs Intel Core i7 11390H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i7 11390H — два процесори, що належать до різних епох та архітектур. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, представляє нове покоління ARM-чипів для Windows, тоді як Intel Core i7 11390H — це перевірений мобільний процесор 2021 року на архітектурі Tiger Lake. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає Intel Core i7 11390H за багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 12981 проти 5711) та швидкістю обробки файлів, компіляції й рендерингу. Однак Intel зберігає невелику перевагу в одноядерних завданнях (Cinebench R23: 1602 проти 1129). Snapdragon X Plus також має кращу інтегровану графіку (32 проти 22 балів), що робить його більш універсальним вибором для сучасних ноутбуків, особливо з огляду на вищу енергоефективність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus набирає 12981 бал у Geekbench 6, що більш ніж удвічі вище за 5711 балів у Intel Core i7 11390H.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 11390H лідирує в Cinebench R23 (1602 проти 1129), але в Passmark одноядерний результат Snapdragon вищий (3091 проти 2872).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує 32 бали проти 22 у Intel, що свідчить про кращу графічну продуктивність для повсякденних завдань.
  • Швидкість обробки даних: Snapdragon X Plus значно швидше стискає файли (1070 MB/s проти 494 MB/s) та компілює код (113 Klines/s проти 38.7 Klines/s).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що вказує на високу енергоефективність Snapdragon X Plus при значно вищій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1602
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 6379

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 494.4 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 116.2 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 181.8 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 26.9 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 51 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 7.08 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2009
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 5711

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 35 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 19.7 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 12.4M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 5.5 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 104.1 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 704 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2872
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 9943

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 21 червня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1P-64-100 i7-11390H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 2.9-3.4 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 29-34x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 28-35 Вт
Сокет Custom BGA-1449
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i7 11390H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Snapdragon X Plus чи Intel Core i7 11390H?

Snapdragon X Plus кращий для багатозадачності та роботи з важкими додатками завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Intel Core i7 11390H може бути кращим для старих ігор або завдань, оптимізованих під x86.

Чи підходить Snapdragon X Plus для ігор?

Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (32 бали), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, але для серйозного геймінгу потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Plus досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 11390H у 2024 році?

Цей процесор все ще справляється з базовими завданнями, але за продуктивністю значно поступається Snapdragon X Plus. Рекомендуємо обирати новіші моделі.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Plus значно швидше обробляє фото (121.7 images/s проти 51) та рендерить PDF (325.3 Mpixels/s проти 160.4), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.