Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs Intel Core i7 1165G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i7 1165G7 — це двобій сучасного ARM-чипа від Qualcomm із перевіреним часом x86-процесором Intel. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, пропонує 12 ядер із акцентом на багатопотоковість та енергоефективність, тоді як Core i7 1165G7 (2020 рік) — це 4-ядерний гібридний чіп для ноутбуків. Ми проаналізували бенчмарки, графіку та реальні завдання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає Intel Core i7 1165G7 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 8644 vs 6070) та енергоефективності, що робить його кращим вибором для роботи з відео, компіляцією коду та багатозадачності. Однак Intel демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1504 vs 1129) і кращу інтегровану графіку, що важливо для старих ігор та швидких реакцій в офісних програмах. Якщо вам потрібна максимальна багатоядерна потужність та енергоефективність — обирайте Snapdragon X Plus. Для сумісності з x86-софтом та вищою частотою в однопотокових сценаріях — Core i7 1165G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 багатоядерний (12981 vs 5457) та значно кращий у Cinebench R23 багатоядерний (8644 vs 6070) завдяки 12 ядрам проти 4 ядер у Intel.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1165G7 лідирує в одноядерному Cinebench R23 (1504 vs 1129), що дає перевагу в програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує вищий бал за графіку (32 vs 22), що підтверджується кращою швидкістю обробки фото (121.7 vs 42.5 images/sec) та трасуванням променів (18.8 vs 7.05 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але Snapdragon X Plus використовує ARM-архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях, особливо в легких завданнях.
  • Рік випуску та сумісність: Snapdragon X Plus (2024) новіший і оптимізований під Windows on ARM, тоді як Intel Core i7 1165G7 (2020) має ширшу сумісність із традиційним x86-програмним забезпеченням та іграми.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 6070

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 423.3 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 39.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 100.5 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 166.4 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 199.9 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 27.4 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 42.5 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 5457

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 34 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 20.2 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 12.9M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 5.7 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 106 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 732 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 10181

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1P-64-100 i7-1165G7
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 1.2-2.8 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 12-28x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 12-28 Вт
Сокет Custom BGA-1449
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2 терафлопси
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i7 1165G7
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core i7 1165G7 має вищу однопотокову продуктивність і кращу сумісність із x86-іграми, що робить його кращим вибором для старих та менш вимогливих ігор. Snapdragon X Plus виграє в графічних тестах, але може мати проблеми з емуляцією.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus значно швидший у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція), що робить його кращим для відеомонтажу та обробки фото. Його результати в PDF Renderer та Photo processing значно вищі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи підійде Intel Core i7 1165G7 для сучасних програм?

Так, Core i7 1165G7 досі актуальний для офісних завдань, веб-серфінгу та нетребувальних програм. Однак у багатопотокових сценаріях (рендеринг, віртуалізація) він поступається Snapdragon X Plus.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Snapdragon X Plus показує вищі результати в графічних тестах (Background blur, Ray tracing), що свідчить про кращу інтегровану графіку для базових графічних завдань та легких ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.