Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs Intel Core i7 13620H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i7 13620H – це протистояння нової ARM-архітектури та перевіреного x86 рішення. Snapdragon X Plus дебютував у 2024 році, пропонуючи високу енергоефективність, тоді як Intel Core i7 13620H, випущений на початку 2023-го, залишається потужним вибором для ноутбуків. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг за багатопотоковою продуктивністю, але відрізняються в одноядерних тестах та інтегрованій графіці. Розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13620H демонструє вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1805 проти 1129) та кращі результати в більшості синтетичних тестів, таких як Passmark (одноядерний: 3680 проти 3091). Snapdragon X Plus, у свою чергу, виграє в енергоефективності та має кращу швидкість компіляції Clang (113 Klines/sec проти 86.7). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або рендерингу, обирайте Intel. Для автономності та щоденних завдань з ARM-оптимізацією підійде Snapdragon.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 13620H значно випереджає Snapdragon X Plus у Cinebench R23 (1805 проти 1129) та Geekbench 6 (2494 проти 2349).
  • Багатоядерна продуктивність: Intel лідирує в Cinebench R23 (15496 проти 8644), але Snapdragon має вищий показник у Geekbench 6 (12981 проти 12296).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про однаково високу ефективність, хоча Snapdragon традиційно вважається більш енергоощадним.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 13620H має трохи кращий показник (36 проти 32), що може дати невелику перевагу в легких іграх.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon X Plus швидше компілює код (113 Klines/sec проти 86.7) та обробляє фото (121.7 images/sec проти 107.8), тоді як Intel краще справляється з текстовими завданнями (251.9 pages/sec проти 220.6).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 15496

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1100 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 86.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 293.8 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 338.2 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 251.9 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 52.1 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 107.8 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 12296

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 84.4 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 62.3 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 101M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 29.8M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 290.4 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1698 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 18B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3680
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 24895

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1P-64-100 i7-13620H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (64EU)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 24x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35-45 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (64EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 64
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,54 терафлопс
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i7 13620H
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i7 13620H?

Intel Core i7 13620H має вищу одноядерну продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його більш придатним для ігор, особливо на ноутбуках з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Snapdragon X Plus демонструє кращі результати в обробці фото (121.7 images/sec) та компіляції, але Intel випереджає в багатоядерних завданнях, таких як рендеринг, тому для відеомонтажу краще підійде Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Snapdragon X Plus, завдяки ARM-архітектурі, зазвичай забезпечує довшу автономність у легких завданнях.

Чи підтримує Snapdragon X Plus Windows-додатки?

Так, Snapdragon X Plus працює під керуванням Windows on ARM, що дозволяє запускати більшість x86-додатків через емуляцію, хоча продуктивність може бути нижчою, ніж у нативних ARM-програм.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Snapdragon X Plus виграє у швидкості компіляції Clang (113 Klines/sec проти 86.7), що робить його хорошим вибором для розробників, які працюють з ARM-сумісними інструментами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.