Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs Intel Core i7 1370P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i7 1370P — це двобій двох архітектур: ARM-чипа нового покоління від Qualcomm та перевіреного x86-процесора Intel. Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році, тоді як Core i7 1370P дебютував на початку 2023-го. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але мають різні сильні сторони: Snapdragon вирізняється енергоефективністю, а Intel — вищою однопотоковою продуктивністю в синтетичних тестах. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 1370P демонструє вищі результати в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний — 1995 проти 1129, Geekbench 6 одноядерний — 2589 проти 2349) і в багатоядерному Cinebench (13159 проти 8644). Однак Snapdragon X Plus випереджає в Geekbench 6 багатоядерному (12981 проти 11385) та в деяких реальних завданнях, як-от Clang compilation (113 Klines/sec проти 82.3) і HTML5 Browser. Енергоефективність обох оцінена однаково високо (100 балів), але Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (32 проти 31). Якщо вам потрібна максимальна однопотокова швидкість і сумісність із x86-софтом — обирайте Intel. Для роботи з компіляцією, багатопотоковими сценаріями та сучасними ARM-оптимізаціями — Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1370P значно швидший у Cinebench R23 одноядерному (1995 проти 1129) та Passmark одноядерному (3532 проти 3091).
  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Plus виграє в Geekbench 6 багатоядерному (12981 проти 11385), але Intel лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (13159 проти 8644).
  • Компіляція та обробка: Snapdragon X Plus швидше компілює код (Clang: 113 Klines/sec проти 82.3) і краще обробляє веб-сторінки (HTML5 Browser: 311.8 pages/sec проти 289.9).
  • Графіка та медіа: Snapdragon X Plus має незначну перевагу в інтегрованій графіці (32 бали проти 31) та швидше розмиває фон (58.1 images/sec проти 41.9).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Snapdragon X Plus (2024 рік) потенційно ефективніший завдяки ARM-архітектурі, що може вплинути на автономність ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1995
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 13159

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1110 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 82.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 289.9 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 306.7 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 248.3 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 103.1 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 11385

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 55.1 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 99M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 23.1M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 12.9 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 213.2 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1452 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3532
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 20114

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1P-64-100 i7-1370P
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 1,9 ГГц
Кількість ядер 10 14
Кількість потоків 10 20
Множник 34x 19x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 20-28 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,3 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i7 1370P
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва мають інтегровану графіку середнього рівня (близько 31-32 балів). Для сучасних ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою. Snapdragon X Plus трохи випереджає в тестах розмиття фону, але для AAA-ігор цього недостатньо.

Чи сумісний Snapdragon X Plus з x86-програмами?

Snapdragon X Plus працює на ARM-архітектурі, тому для запуску x86-додатків потрібна емуляція (наприклад, через Windows on ARM). Це може знижувати продуктивність у деяких програмах, тоді як Intel Core i7 1370P має нативну сумісність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 багатоядерному Intel Core i7 1370P значно швидший (13159 проти 8644). Однак у Geekbench 6 багатоядерному Snapdragon X Plus випереджає (12981 проти 11385). Вибір залежить від конкретних програм: для компіляції коду Snapdragon може бути ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Plus (ARM) традиційно споживає менше енергії в легких завданнях. Intel Core i7 1370P може бути енергоємнішим під високим навантаженням, що впливає на автономність.

Який процесор обрати для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Plus швидше обробляє фото (121.7 images/sec проти 103.1) та фон (58.1 images/sec проти 41.9). Intel Core i7 1370P лідирує в текстових завданнях (248.3 pages/sec проти 220.6). Для відеомонтажу краще розглянути дискретну графіку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.