Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs Intel Core i9 10900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Intel Core i9 10900K – це двобій сучасного ARM-чипа для ноутбуків і потужного десктопного процесора минулого покоління. Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році, тоді як Core i9 10900K дебютував у 2020-му. Обидві моделі мають однаковий загальний рейтинг (54 vs 52), але кардинально відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням та сценаріями використання. Розбираємося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) виграє в енергоефективності та швидкості обробки веб-сторінок і фото, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв із тривалим часом автономної роботи. Intel Core i9 10900K, своєю чергою, демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1415 vs 1129 та 15366 vs 8644 відповідно), а також кращі результати в Passmark. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу або ігор на стаціонарному ПК – обирайте Intel. Для ультрабуків із акцентом на енергоефективність – Snapdragon.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 10900K значно випереджає Snapdragon X Plus у багатоядерному Cinebench R23 (15366 проти 8644), що свідчить про кращу продуктивність у важких обчислювальних завданнях.
  • Snapdragon X Plus демонструє вищі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 12981 проти 9362), що вказує на його перевагу в деяких сучасних синтетичних тестах.
  • У тестах File compression та Clang compilation Snapdragon X Plus на 64% та 33% швидший відповідно, що робить його кращим для роботи з архівами та компіляції коду.
  • Intel Core i9 10900K має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1415 проти 1129), що важливо для ігор та додатків, чутливих до частоти одного ядра.
  • Завдяки ARM-архітектурі Snapdragon X Plus забезпечує значно нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1415
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 15366

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 653.7 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 85.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 187.3 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 169 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 44.5 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 71.6 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 19.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1704
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 9362

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 85.8 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 53.4 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 46.7M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 8.1 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 377.9 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1040 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 24.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3128
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 22773

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 квітня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Comet Lake
Номер моделі X1P-64-100 i9-10900K
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 10 10
Потоковий 10 20
Частота 3,4 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 10 20
Множник 34x 37x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 125 Вт
Сокет Custom LGA-1200
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,46 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт Intel Core i9 10900K
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i9 10900K?

Intel Core i9 10900K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1415 проти 1129) та сумісності з більшістю ігрових ПК. Snapdragon X Plus призначений для ARM-ноутбуків і не оптимізований для AAA-ігор.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus замість Intel Core i9 10900K для роботи?

Для мобільної роботи з вебом, фото та документами Snapdragon X Plus кращий завдяки енергоефективності. Для важких обчислень, рендерингу чи відеомонтажу Intel Core i9 10900K буде продуктивнішим.

У чому перевага Snapdragon X Plus над Intel Core i9 10900K?

Головна перевага – енергоефективність (100 балів у рейтингу) та вища швидкість у завданнях, як-от File compression (1070 MB/sec проти 653.7 MB/sec) і Photo processing (121.7 images/sec проти 71.6 images/sec).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг інтегрованої графіки (32 бали), але Snapdragon X Plus демонструє кращі результати в Background blur (58.1 images/sec проти 44.5 images/sec). Для серйозних ігор потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор обрати для ноутбука у 2024 році?

Якщо вам потрібен легкий, автономний ноутбук для повсякденних завдань – обирайте Snapdragon X Plus. Якщо ж ви шукаєте потужний ігровий або робочий ноутбук із високою продуктивністю – Intel Core i9 10900K (або його сучасніші аналоги) буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.