Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для сучасного ноутбука — це завжди компроміс між продуктивністю, енергоефективністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми зіставили Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) — новий ARM-чип, анонсований у вересні 2024 року, та AMD Ryzen 3 7440U — представника архітектури Zen 4, що вийшов у жовтні 2023 року. Розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7440U виграє в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 1599 проти 1118 та 8992 проти 6793 відповідно), а також має вищу енергоефективність (100 балів). Snapdragon X Plus, натомість, пропонує значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 26) та кращі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 11201 проти 6571). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та автономність — обирайте AMD. Якщо пріоритет — графічні завдання та робота з ARM-сумісним софтом — Snapdragon.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 7440U помітно швидший в одноядерних та багатоядерних тестах Cinebench R23 (1599/8992 проти 1118/6793), що робить його кращим для важких обчислювальних завдань.
  • Qualcomm Snapdragon X Plus має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 26), що дає перевагу в роботі з графікою та легкими іграми.
  • У Geekbench 6 Snapdragon X Plus демонструє вищий багатоядерний результат (11201 проти 6571), що свідчить про ефективність ARM-архітектури в багатопотокових сценаріях.
  • AMD Ryzen 3 7440U отримує максимальний бал за енергоефективність (100), тоді як Snapdragon X Plus має 0 балів у цій категорії, що вказує на потенційно кращу автономність у AMD.
  • Snapdragon X Plus випереджає AMD у завданнях, пов'язаних із фотообробкою (100.3 проти 54.6 зображень/сек) та рейтрейсингом (14.2 проти 8.96 Мпікс/сек), що підкреслює його графічну спрямованість.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 8992

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 6571

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 8 2
Частота 3.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Множник 32x 30x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15-30 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 4
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,28 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

PassMark

Integer math Немає даних 36.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 20.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 40M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 153.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 939 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2614
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 12991

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 3 7440U?

Для ігор кращим є Snapdragon X Plus завдяки значно потужнішій інтегрованій графіці (63 бали проти 26). Він забезпечує вищу частоту кадрів у легких та середніх за вимогами іграх, хоча для AAA-проєктів обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Який процесор забезпечує кращу автономність ноутбука?

AMD Ryzen 3 7440U має максимальний бал за енергоефективність (100), що вказує на кращу оптимізацію енергоспоживання. Snapdragon X Plus отримав 0 балів у цій категорії, тому Ryzen 3 7440U, ймовірно, забезпечить довший час роботи від батареї.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через новішу архітектуру?

Snapdragon X Plus (2024) новіший за Ryzen 3 7440U (2023) і пропонує кращу графіку та багатоядерну продуктивність у Geekbench 6. Однак варто враховувати сумісність з ПЗ: ARM-процесори можуть мати обмеження в деяких x86-додатках, тому для сумісності зі старим софтом AMD є безпечнішим вибором.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем та фотообробкою?

Snapdragon X Plus виграє у фотообробці (100.3 проти 54.6 зображень/сек) та рейтрейсингу (14.2 проти 8.96 Мпікс/сек), що робить його кращим для графічних завдань. Однак AMD швидше компілює код (Clang: 92.2 Klines/sec проти 41.6) та обробляє PDF, що може бути важливим для інших сценаріїв.

Чи варто переплачувати за Snapdragon X Plus, якщо бюджет обмежений?

Snapdragon X Plus має вищий загальний бал (36) порівняно з Ryzen 3 7440U (51), що свідчить про кращу збалансованість. Якщо ваш бюджет дозволяє і ви потребуєте потужної графіки та багатоядерної продуктивності в ARM-сумісних завданнях — Snapdragon вартий уваги. Для суто обчислювальних задач та енергоефективності AMD є більш економним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.