Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 5 5600 — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Snapdragon X Plus створений для енергоефективних ноутбуків на ARM, тоді як Ryzen 5 5600 — це перевірений x86-чип для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, продуктивність в іграх та робочих завданнях, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600 виграє в загальній продуктивності завдяки вищим багатоядерним результатам (Cinebench R23: 10662 проти 6793) та кращій однопотоковій швидкості (1504 проти 1118). Він також має вищий загальний рейтинг (52 проти 36) та кращу енергоефективність (100 балів). Snapdragon X Plus поступається в обчислювальних завданнях, але демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 31), що може бути корисним для мультимедіа. Якщо вам потрібен потужний процесор для ігор та роботи — обирайте Ryzen 5 5600. Для легких, енергоефективних пристроїв з ARM-архітектурою підійде Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 5600 значно випереджає Snapdragon X Plus в багатоядерних тестах: Cinebench R23 10662 проти 6793, Geekbench 6 багатоядерний 9081 проти 11201 (тут Snapdragon несподівано вищий), але загальна багатопотокова оцінка AMD вища (20 балів проти 25 у Snapdragon, хоча це може бути похибкою).
  • Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 31), що дає перевагу в обробці зображень та відео, наприклад, Background blur 52.1 проти 29.5 images/sec.
  • Однопотокова продуктивність майже однакова (56 балів у Snapdragon проти 57 у Ryzen), але в бенчмарках Ryzen 5 5600 вищий: Cinebench R23 одноядерний 1504 проти 1118.
  • Енергоефективність Ryzen 5 5600 оцінена в 100 балів, тоді як у Snapdragon X Plus цей показник дорівнює 0, що свідчить про кращу оптимізацію AMD для настільних систем.
  • Snapdragon X Plus випереджає в деяких робочих завданнях: Clang compilation 92.2 проти 64.3 Klines/sec, HTML 5 Browser 279.5 проти 191.6 pages/sec, що може бути корисним для веб-розробки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 10662

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 9081

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 35x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom AM4
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1107 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

PassMark

Integer math Немає даних 69 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 136M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 251.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1294 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3258
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21576

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 5600?

AMD Ryzen 5 5600 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 1504 проти 1118) та потужнішій архітектурі x86, яка краще підтримується більшістю ігор.

Чи підходить Qualcomm Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 31), що забезпечує швидшу обробку зображень та відео, наприклад, Photo processing 100.3 проти 70.7 images/sec.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 5600 має найвищу оцінку енергоефективності (100 балів), тоді як Snapdragon X Plus отримав 0 балів, що робить Ryzen більш економним у настільних системах.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Snapdragon X Plus з x86 Ryzen 5 5600?

Так, порівняння можливе через бенчмарки, але слід враховувати різні архітектури: Snapdragon X Plus орієнтований на мобільні пристрої, а Ryzen 5 5600 — на настільні ПК.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Snapdragon X Plus виграє в Clang compilation (92.2 проти 64.3 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з компіляцією на ARM.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.