Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 7600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 5 7600X3D — це рішення між двома сучасними процесорами з різними архітектурами. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 7600X3D (також вересень 2024) пропонує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за продуктивністю: він набирає 58 балів проти 36, має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний: 1702 проти 1118, багатоядерний: 13469 проти 6793) та Geekbench 6. Ryzen також лідирує в енергоефективності (100 балів проти 0) та швидкості обробки файлів. Snapdragon X Plus кращий лише в інтегрованій графіці (63 бали проти 37) та деяких завданнях, як-от обробка фото. Для ігор та важких обчислень обирайте Ryzen, для легких завдань з акцентом на графіку — Snapdragon.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7600X3D має значно вищу однопотокову продуктивність: 1702 проти 1118 в Cinebench R23 (одноядерний), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen майже вдвічі вища: 13469 проти 6793 в Cinebench R23 (багатоядерний), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність Ryzen оцінена в 100 балів, тоді як Snapdragon отримав 0, що вказує на краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання у AMD.
  • Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 37), що може бути корисним для мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Ryzen швидше стискає файли (1430 MB/s проти 1017.2 MB/s) та обробляє текст (269 pages/s проти 216.4 pages/s), що важливо для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1702
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 13469

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1430 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 90.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 261.1 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 304.1 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 269 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 58.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2662
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 12393

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 2 вересня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Raphael)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 41x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт
Критична температура Немає даних 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 2
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,56 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

PassMark

Integer math Немає даних 74.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 44.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 245M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 284.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2952 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3610
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26055

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 7600X3D?

AMD Ryzen 5 7600X3D значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1702 проти 1118 в Cinebench R23) та кращій загальній швидкодії.

Чи підходить Snapdragon X Plus для роботи з графікою?

Так, Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 37), що робить його придатним для базової обробки фото та відео без дискретної карти.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 7600X3D отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Snapdragon X Plus — 0, що свідчить про значно краще енергоспоживання Ryzen.

Який процесор швидше компілює код?

Ryzen 5 7600X3D компілює код швидше: 90.5 Klines/sec проти 92.2 Klines/sec у Snapdragon, хоча різниця невелика. В цілому Ryzen кращий для багатопотокових завдань.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для ноутбука?

Snapdragon X Plus може бути хорошим вибором для легких завдань завдяки кращій інтегрованій графіці, але Ryzen 5 7600X3D забезпечує вищу продуктивність у більшості сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.