Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-42-100 та AMD Ryzen 5 7640HS — це протистояння нового Arm-чипа від Qualcomm та перевіреного рішення від AMD. Snapdragon X Plus вийшов у вересні 2024 року та орієнтований на енергоефективність, тоді як Ryzen 5 7640HS дебютував на початку 2023 року й пропонує високу продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640HS випереджає Snapdragon X Plus за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 10-15%, а багатопотокова — майже вдвічі (Cinebench R23: 13029 проти 6793). Snapdragon X Plus демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку (63 бали проти 36), що робить його привабливим для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте AMD. Для тривалої автономної роботи та легких завдань підійде Snapdragon.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640HS майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (13029 проти 6793) та Passmark (22998 проти відсутності даних у Snapdragon).
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Cinebench R23 (1715 проти 1118), але в Geekbench 6 результати майже однакові (2466 проти 2412).
  • Енергоефективність: Snapdragon X Plus отримав 0 балів у цій категорії, тоді як Ryzen 5 7640HS — 100 балів, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання у AMD.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий рейтинг (63 бали) порівняно з Ryzen 5 7640HS (36 балів), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon швидше обробляє HTML (279.5 сторінок/с проти 188.1), а AMD — текст (263.2 сторінок/с проти 216.4) та трасування променів (17.3 Mpixels/с проти 14.2).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 13029

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 10193

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 43x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 35-54 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,66 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 73.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 45.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 78M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 272.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1173 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3633
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22998

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 5 7640HS має вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але загальна потужність AMD робить його кращим вибором для ігор.

Який процесор більш енергоефективний?

За рейтингом енергоефективності AMD Ryzen 5 7640HS отримав 100 балів, тоді як Snapdragon X Plus — 0. Це означає, що AMD споживає менше енергії при виконанні завдань.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus замість Ryzen 5 7640HS?

Snapdragon X Plus підійде для ультрабуків та завдань, де важлива графіка, але Ryzen 5 7640HS значно потужніший у обчисленнях. Якщо вам потрібна продуктивність — обирайте AMD.

Який процесор новіший?

Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-42-100 вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 7640HS — у січні 2023 року. Snapdragon є новішим рішенням.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 7640HS показує кращі результати в багатопотокових тестах, що важливо для рендерингу. Snapdragon X Plus має вищу продуктивність у фотообробці (100.3 зображень/с проти 75.4).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.