Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 5 8600G — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Snapdragon X Plus створений для енергоефективних ARM-ноутбуків з акцентом на автономність, тоді як Ryzen 5 8600G — потужний гібридний чип AMD з інтегрованою графікою Radeon 760M. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, продуктивності, енергоспоживанні та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за загальною продуктивністю: його показники в Cinebench R23 (одноядерний 1782 проти 1118, багатоядерний 13628 проти 6793) та Geekbench 6 (2727/12463 проти 2412/11201) свідчать про помітну перевагу. Ryzen також має вищу енергоефективність (100 балів проти 0) та кращу інтегровану графіку. Однак Snapdragon X Plus може бути цікавим у пристроях з тривалим часом роботи від батареї та специфічними ARM-оптимізаціями. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте AMD.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8600G демонструє значно вищу однопотокову продуктивність: 1782 проти 1118 балів у Cinebench R23 (одноядерний).
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 5 8600G майже вдвічі вища: 13628 балів у Cinebench R23 проти 6793 у Snapdragon X Plus.
  • Енергоефективність: Ryzen 5 8600G отримав 100 балів за цим параметром, тоді як Snapdragon X Plus — 0, що вказує на кращу оптимізацію енергоспоживання у AMD.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий показник (63 бали) порівняно з Ryzen 5 8600G (39 балів), що може свідчити про перевагу в графічних завданнях на ARM-платформі.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (X1P-42-100) представлений у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 8600G — у січні 2024 року, що робить Qualcomm новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 13628

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 12463

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 43x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45-65 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,87 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 78 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 98M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 295.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1487 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3888
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25394

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G має потужнішу архітектуру та вищі бенчмарки, що робить його кращим вибором для ігор. Snapdragon X Plus може бути ефективнішим у легких завданнях завдяки ARM-оптимізаціям, але поступається в загальній продуктивності.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Незважаючи на те, що Snapdragon X Plus має нульовий бал за енергоефективність у нашому рейтингу, ARM-архітектура зазвичай забезпечує довший час автономної роботи. Однак Ryzen 5 8600G отримав 100 балів, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання в тестах.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

AMD Ryzen 5 8600G випереджає Snapdragon X Plus у Photo processing (109.2 проти 100.3 зображень/сек) та Ray tracing (18.3 проти 14.2 Mpixels/сек), тому він краще підходить для редагування медіа.

Чи підтримують обидва процесори сучасні інтерфейси?

Обидва чипи підтримують сучасні стандарти, але Snapdragon X Plus розрахований на ARM-екосистему, тоді як Ryzen 5 8600G — на x86. Це впливає на сумісність з ПЗ та драйверами.

Який процесор кращий для роботи з текстом та офісними завданнями?

AMD Ryzen 5 8600G показує вищу швидкість обробки тексту (284 стор./сек проти 216.4) та PDF (330.3 проти 302.6 Mpixels/сек), тому він продуктивніший для офісних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.