Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 8640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 5 8640U — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, але з різною архітектурою та філософією. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 8640U (грудень 2023) пропонує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за загальною продуктивністю: він значно швидший в одноядерному (1780 проти 1118 у Cinebench R23) та багатоядерному (11289 проти 6793) тестах. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 34), але поступається в однопотоковій роботі. Якщо вам потрібен потужний процесор для роботи та ігор — обирайте AMD. Якщо пріоритет — енергоефективність та базові завдання — Snapdragon може бути цікавим варіантом.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8640U має вищу однопотокову продуктивність: 1780 проти 1118 балів у Cinebench R23 (одноядерний).
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 5 8640U майже вдвічі вища: 11289 проти 6793 балів у Cinebench R23.
  • Qualcomm Snapdragon X Plus демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 34), що важливо для легких ігор та відео.
  • Енергоефективність AMD Ryzen 5 8640U оцінена в 100 балів, тоді як у Snapdragon X Plus цей показник відсутній (0 балів).
  • Snapdragon X Plus випереджає Ryzen 5 8640U у швидкості Clang compilation (92.2 проти 71 Klines/sec) та HTML 5 Browser (279.5 проти 226.5 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 11289

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 71 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 260.8 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 259.8 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 48.1 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2519
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 10308

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 35x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15-30 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,66 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 8640U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 71.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 73M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 238.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1060 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3547
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 20971

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи AMD Ryzen 5 8640U?

AMD Ryzen 5 8640U кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, хоча Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку в тестах. Для сучасних ігор обирайте AMD.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Snapdragon X Plus підходить для базового редагування відео завдяки хорошій графіці, але для складних проектів AMD Ryzen 5 8640U буде швидшим через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

За даними тестів, AMD Ryzen 5 8640U має максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), тоді як у Snapdragon X Plus цей показник не визначений. AMD виграє в автономності.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Обидва процесори впораються з офісними завданнями, але AMD Ryzen 5 8640U швидше працює з текстовими документами (259.8 проти 216.4 pages/sec) та файлами.

Чи варто доплачувати за Snapdragon X Plus через новішу дату виходу?

Snapdragon X Plus новіший (вересень 2024), але за продуктивністю поступається AMD Ryzen 5 8640U. Доплата виправдана лише якщо вам потрібна специфічна енергоефективність або екосистема Qualcomm.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.