Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 5 Pro 5650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 5 Pro 5650U — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на ноутбуки з Windows на ARM, пропонуючи високу енергоефективність та інтегровану графіку. AMD Ryzen 5 Pro 5650U (2021 рік) — перевірений мобільний чип на архітектурі x86, що забезпечує відмінну однопотокову продуктивність та енергоефективність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Загальний рейтинг AMD Ryzen 5 Pro 5650U (48 балів) вищий, ніж у Qualcomm Snapdragon X Plus (36 балів), що свідчить про кращу збалансованість. Snapdragon X Plus виграє в інтегрованій графіці (63 vs 25) та багатопотоковій продуктивності (25 vs 14), демонструючи вищі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 11201 vs 6282) та більшості реальних завдань (компресія файлів, обробка фото). Однак Ryzen 5 Pro 5650U має кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1363 vs 1118) та значно вищу енергоефективність (100 vs 0). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних ARM-сумісних додатках та графіка — обирайте Snapdragon. Для сумісності з x86-софтом, енергоефективності та однопотокових завдань краще підійде Ryzen.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має значно вищий показник (63 проти 25), що робить його кращим для графічних завдань та легких ігор.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 Pro 5650U випереджає Snapdragon у Cinebench R23 (1363 проти 1118), що важливо для швидкодії в більшості повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus демонструє кращі результати в Geekbench 6 (11201 проти 6282) та компресії файлів (1017.2 MB/s проти 584.6 MB/s).
  • Енергоефективність: Ryzen 5 Pro 5650U отримав максимальний бал (100), тоді як Snapdragon — 0, що вказує на значно нижче енергоспоживання AMD.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus новіший (вересень 2024) порівняно з Ryzen (березень 2021), що може вплинути на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1363
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 7140

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 584.6 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 48 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 104.4 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 182.7 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 185.2 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 31.5 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 1824
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 6282

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 23x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom FP6
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15 Вт
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1536 448
TMUs 48 28
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 7
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,61 терафлопс
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 5 Pro 5650U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

PassMark

Integer math Немає даних 56.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 29.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 48M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 18.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 173 MBytes/sec
Physics Немає даних 680 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2934
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14921

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) має кращу інтегровану графіку (63 проти 25), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та графічних завданнях.

Який чип енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 Pro 5650U значно енергоефективніший (100 балів проти 0), що робить його кращим вибором для тривалої роботи від батареї.

Який процесор швидше справляється з багатозадачністю?

Snapdragon X Plus показує вищу багатопотокову продуктивність (Geekbench 6: 11201 проти 6282), тому краще підходить для ресурсоємних завдань, таких як компіляція та обробка фото.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus, якщо я використовую x86-програми?

Snapdragon X Plus працює на ARM, тому може мати проблеми з сумісністю з деякими x86-додатками. Ryzen 5 Pro 5650U забезпечує повну сумісність.

Який процесор кращий для роботи з текстом та офісними програмами?

Snapdragon X Plus виграє в обробці тексту (216.4 pages/sec проти 185.2), але Ryzen 5 Pro 5650U має вищу однопотокову продуктивність, що може бути важливим для швидкодії інтерфейсу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.