Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 7 6800U — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних архітектурних поколінь. Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і роботу з ARM-сумісним ПЗ, тоді як Ryzen 7 6800U (2022) — це перевірений x86-чип із високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800U випереджає Snapdragon X Plus за більшістю обчислювальних тестів: Cinebench R23 (одноядерний 1488 vs 1118, багатоядерний 10468 vs 6793) та Geekbench 6 (багатоядерний 8218 vs 11201 — тут Snapdragon несподівано сильніший). Однак Snapdragon X Plus демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2412 vs 1967) і значно вищу швидкість у завданнях стиснення файлів (1017.2 MB/s vs 773.1 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність і сумісність з x86-програмами — обирайте Ryzen 7 6800U. Для енергоефективності та роботи з ARM-оптимізованим софтом краще підійде Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 6800U значно потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (10468 vs 6793) та Passmark багатоядерному (20596 vs немає даних).
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus виграє в Geekbench 6 одноядерному (2412 vs 1967), але поступається в Cinebench R23 одноядерному (1118 vs 1488).
  • Енергоефективність: AMD Ryzen 7 6800U має максимальний показник енергоефективності (100 балів), тоді як у Snapdragon X Plus цей параметр не оцінено (0).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує 63 бали за графіку проти 31 у Ryzen 7 6800U, що свідчить про кращу відеопродуктивність для мультимедіа.
  • Швидкість обробки даних: Snapdragon X Plus швидше стискає файли (1017.2 MB/s vs 773.1 MB/s) та компілює код (92.2 Klines/s vs 62.6 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 10468

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 773.1 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 163.8 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 199.8 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 36.8 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 66.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 8218

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 27x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Сокет Custom FP7
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15-28 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 79.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 26.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 245.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 999 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3209
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 20596

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 6800U має вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але Snapdragon X Plus демонструє кращий показник інтегрованої графіки (63 vs 31). Для сучасних ігор краще обирати Ryzen 7 6800U.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через новизну?

Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році, але його продуктивність у багатопотокових завданнях нижча. Обирайте його, якщо працюєте з ARM-оптимізованим ПЗ або потребуєте високої швидкості стиснення даних.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 6800U має найвищий показник енергоефективності (100 балів), що робить його кращим вибором для автономної роботи ноутбука.

Чи підтримує Snapdragon X Plus x86-програми?

Snapdragon X Plus — ARM-процесор, тому для запуску x86-програм може знадобитися емуляція, що впливає на продуктивність. Ryzen 7 6800U має нативну сумісність.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Plus випереджає Ryzen 7 6800U в тестах обробки фото (100.3 vs 66.5 images/s) та фону (52.1 vs 36.8 images/s), тому він краще підходить для мультимедійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.