Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагаються не лише архітектури, але й цілі платформи. Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) — це новий ARM-чип, орієнтований на енергоефективні ноутбуки, тоді як AMD Ryzen 7 7700 — потужний десктопний CPU на архітектурі Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями: від щоденної роботи до вимогливих ігор.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже втричі вищий (18760 проти 6793), а одноядерний — на 73% кращий. Snapdragon демонструє гідну енергоефективність і непогану інтегровану графіку, але для серйозних обчислень, ігор або роботи з важким контентом Ryzen 7 7700 є беззаперечним лідером. Однак Snapdragon може бути цікавим для тонких і легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7700 має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 18760 проти 6793 у Snapdragon X Plus.
  • Одноядерна продуктивність Ryzen 7 7700 також вища: Geekbench 6 одноядерний — 2918 проти 2412 у Snapdragon.
  • Snapdragon X Plus вийшов у вересні 2024 року, тоді як Ryzen 7 7700 — у січні 2023, що робить Qualcomm новішим рішенням.
  • AMD Ryzen 7 7700 має кращу енергоефективність за даними оцінок (100 проти 0), хоча Snapdragon традиційно вважається енергоощадним ARM-чипом.
  • Ryzen 7 7700 лідирує у всіх тестах обробки даних: компресія файлів (1630 MB/s проти 1017 MB/s), компіляція Clang (123.1 Klines/s проти 92.2 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 18760

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 15543

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Raphael)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,3 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 38x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 2
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,56 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

PassMark

Integer math Немає даних 111.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 66.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 176M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 47.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 408.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1991 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4063
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34624

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 7700?

AMD Ryzen 7 7700 значно потужніший завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності. Він забезпечить кращий FPS у сучасних іграх, тоді як Snapdragon X Plus підходить лише для легких або старих ігор.

Чи підходить Snapdragon X Plus для роботи з відео та 3D?

Snapdragon X Plus має непогану інтегровану графіку (63 бали), але для професійного рендерингу або монтажу відео він слабший. Ryzen 7 7700 забезпечить значно швидшу обробку завдяки вищій обчислювальній потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Хоча Snapdragon X Plus створений для енергоефективності, за оцінками Ryzen 7 7700 має вищий показник (100 проти 0). Однак це може бути пов'язано з різними методиками тестування. На практиці Snapdragon споживає менше енергії в ноутбуках.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus замість Ryzen 7 7700 для ноутбука?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у десктопному або ігровому ноутбуці, обирайте Ryzen 7 7700. Snapdragon X Plus підійде для ультрабуків з акцентом на автономність і легкі завдання.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Snapdragon X Plus має вищий бал за інтегровану графіку (63 проти 47 у Ryzen 7 7700). Це означає, що він краще впорається з базовими графічними завданнями без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.