Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 7 7736U — два процесори, які представляють різні підходи до мобільних обчислень. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, робить ставку на інтегровану графіку та енергоефективність, тоді як Ryzen 7 7736U (січень 2023) демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7736U випереджає Snapdragon X Plus за більшістю показників продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (12768 проти 6793), а одноядерний — на 38% кращий (1548 проти 1118). Snapdragon X Plus має перевагу в інтегрованій графіці (63 бали проти 33) та новішій архітектурі, але Ryzen 7 7736U забезпечує кращу загальну швидкодію в робочих завданнях. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, обирайте AMD; для енергоефективних сценаріїв з акцентом на графіку — Qualcomm.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7736U має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 12768 проти 6793 у Snapdragon X Plus.
  • Snapdragon X Plus випереджає в інтегрованій графіці (63 бали проти 33), що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • AMD Ryzen 7 7736U демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1838 проти 2412 у Snapdragon, хоча Snapdragon має вищий одноядерний показник у Geekbench 6 — 2412 проти 1838, що є винятком).
  • Snapdragon X Plus швидше обробляє файли (1017.2 MB/sec проти 832.2 MB/sec) та HTML-сторінки (279.5 pages/sec проти 180.2 pages/sec).
  • AMD Ryzen 7 7736U має вищий загальний рейтинг (52 бали проти 36) та кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що вказує на оптимальне співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 12768

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 8438

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 27x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Сокет Custom FP7
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15-28 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 81.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 46.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 283.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1008 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3338
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22195

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 33), тому він забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Для вимогливих ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто вибрати Snapdragon X Plus через новішу дату виходу?

Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році, що може означати новішу архітектуру, але AMD Ryzen 7 7736U все одно перевершує його в більшості бенчмарків. Дата виходу не є вирішальним фактором.

Який процесор енергоефективніший?

За даними, AMD Ryzen 7 7736U отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Snapdragon X Plus — 0. Це робить AMD кращим вибором для тривалої автономної роботи.

Чи підходить Snapdragon X Plus для робочих завдань?

Так, Snapdragon X Plus добре справляється з компресією файлів та рендерингом PDF, але в багатопотокових завданнях (Cinebench R23) він значно поступається AMD Ryzen 7 7736U.

Який процесор краще для ноутбука?

Для максимальної продуктивності обирайте AMD Ryzen 7 7736U. Якщо вам важлива інтегрована графіка та новітні технології, Snapdragon X Plus може бути цікавим варіантом, але загалом AMD є більш збалансованим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.