Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 7 7840U — це два сучасні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, представляє нове покоління ARM-чипів від Qualcomm з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Натомість AMD Ryzen 7 7840U, що дебютував у травні 2023 року, є перевіреним x86-рішенням із потужною багатопотоковою продуктивністю та високою однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за загальною продуктивністю, набираючи 58 балів проти 36. Він значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12883 проти 6793) та однопотокових обчисленнях (1754 проти 1118). Однак Snapdragon X Plus демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 38) та вищу швидкість у веб-браузингу (279.5 стор./с проти 226). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор — обирайте Ryzen 7 7840U. Для легких завдань і тривалої автономності варто придивитися до Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7840U має значно вищу однопотокову продуктивність: 1754 проти 1118 балів у Cinebench R23 (одноядерний).
  • У багатопотокових тестах Ryzen 7 7840U майже вдвічі потужніший: 12883 проти 6793 балів у Cinebench R23 (багатоядерний).
  • Snapdragon X Plus (X1P-42-100) краще справляється з інтегрованою графікою: 63 бали проти 38, що дає перевагу в обробці зображень (100.3 проти 87.5 зобр./с).
  • За енергоефективністю лідирує AMD Ryzen 7 7840U (100 балів), тоді як Snapdragon X Plus не має оцінки в цій категорії.
  • Snapdragon X Plus швидший у HTML5-браузингу (279.5 стор./с проти 226), але поступається в обробці тексту (216.4 проти 244.9 стор./с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 12883

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 11509

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15-30 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 4,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 92.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 52.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 80M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 292 MBytes/sec
Physics Немає даних 1250 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3599
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24980

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 7840U?

AMD Ryzen 7 7840U має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але загалом Ryzen 7 7840U забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх.

Чи варто вибирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Snapdragon X Plus демонструє кращу продуктивність у фотообробці (100.3 зобр./с) та трасуванні променів (14.2 Мпікс/с), але Ryzen 7 7840U швидше справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

За даними бенчмарків, AMD Ryzen 7 7840U має 100 балів енергоефективності, тоді як у Snapdragon X Plus цей показник відсутній. Однак ARM-архітектура Snapdragon традиційно вважається енергоощаднішою.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Обидва процесори добре справляються з офісними завданнями. Snapdragon X Plus швидший у веб-браузингу, а Ryzen 7 7840U — в обробці тексту та PDF. Вибір залежить від ваших пріоритетів.

Чи варто купувати ноутбук із Snapdragon X Plus у 2024 році?

Snapdragon X Plus — новий чип (вересень 2024), який пропонує хорошу інтегровану графіку та потенційно кращу автономність. Однак для максимальної продуктивності в багатопотокових завданнях Ryzen 7 7840U залишається сильнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.