Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 7 8700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 7 8700F — два процесори, що представляють різні архітектури та цільові сегменти. Snapdragon X Plus створений для тонких і легких ноутбуків із акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 7 8700F — це потужний настільний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700F значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 2.6 раза вищий (17626 vs 6793), а одноядерний — на 60% кращий (1788 vs 1118). Ryzen 7 8700F також демонструє вищу швидкість у задачах стиснення файлів, компіляції та рендерингу. Snapdragon X Plus, своєю чергою, пропонує кращу інтегровану графіку (63 бали проти 42) і вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Однак для ігор, відеомонтажу та інтенсивних обчислень Ryzen 7 8700F є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8700F має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 17626 проти 6793 у Snapdragon X Plus.
  • Одноядерна продуктивність Ryzen 7 8700F також краща: Geekbench 6 одноядерний — 2745 проти 2412 у Snapdragon X Plus.
  • Snapdragon X Plus випереджає Ryzen 7 8700F за показником інтегрованої графіки (63 бали проти 42), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність Snapdragon X Plus оцінена нижче (0 балів), тоді як Ryzen 7 8700F має 100 балів, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання в настільному сегменті.
  • Ryzen 7 8700F випущений раніше (травень 2024) і має ширшу підтримку ПЗ, тоді як Snapdragon X Plus (вересень 2024) орієнтований на ARM-екосистему Windows.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1788
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 17626

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 107.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 288.9 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 406.9 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 283.4 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 67.1 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 112.9 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2745
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 14313

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 41x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45-65 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1107 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 7 8700F
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 100.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 106M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 370.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1682 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3882
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30999

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 8700F?

AMD Ryzen 7 8700F значно потужніший в іграх завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але для сучасних ігор все одно поступається.

Чи підходить Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Snapdragon X Plus може впоратися з легким відеомонтажем, але для серйозної роботи краще обрати Ryzen 7 8700F, який у Cinebench R23 багатоядерний має майже втричі вищий результат.

Який процесор енергоефективніший?

За наданими даними, AMD Ryzen 7 8700F має 100 балів енергоефективності, тоді як Snapdragon X Plus — 0. Однак Snapdragon створений для мобільних пристроїв, тому в реальних умовах може споживати менше енергії.

Чи можна використовувати Snapdragon X Plus для ігор без дискретної відеокарти?

Так, завдяки кращій інтегрованій графіці (63 бали) Snapdragon X Plus підходить для нетребувальних ігор, але для сучасних AAA-проєктів потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 7 8700F швидший: Clang compilation — 107.4 Klines/sec проти 92.2 Klines/sec у Snapdragon X Plus. Різниця невелика, але Ryzen виграє завдяки вищій частоті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.