Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 9 5900HX — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Snapdragon, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 9 5900HX (січень 2021) — це потужний мобільний чип для ноутбуків, що робить акцент на багатопотоковій продуктивності. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900HX випереджає Snapdragon X Plus у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12827 проти 6793) та однопотоковій продуктивності (1486 проти 1118). Однак Snapdragon демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 32) і вищу енергоефективність (100 балів у AMD, але Snapdragon має нульовий показник, що може свідчити про різні методики тестування). Для ігор та ресурсомістких завдань краще обрати Ryzen 9, а для тривалої автономної роботи з графікою — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (12827 проти 6793), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 також лідирує в одноядерному тесті Cinebench (1486 проти 1118), забезпечуючи швидшу реакцію в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus набирає 63 бали проти 32 у AMD, що дає перевагу в легких іграх та роботі з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: AMD має 100 балів, але Snapdragon (0 балів) може бути економнішим завдяки ARM-архітектурі, хоча точні дані відсутні.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus новіший (вересень 2024), тоді як Ryzen 9 5900HX вийшов у січні 2021 року, що впливає на сумісність із сучасними технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 12827

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 8506

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 33x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom FP6
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 35-54 Вт
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

PassMark

Integer math Немає даних 88 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 54M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 290.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 912 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3194
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22533

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

AMD Ryzen 9 5900HX забезпечує вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор, особливо з дискретною відеокартою. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але поступається в загальній потужності.

Чи підходить Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, завдяки хорошій інтегрованій графіці та підтримці ARM-оптимізацій Snapdragon впорається з базовим монтажем, але для складних проектів краще обрати Ryzen 9 через вищу багатоядерну швидкість.

Який процесор енергоефективніший?

Хоча AMD Ryzen 9 5900HX має 100 балів енергоефективності, Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі потенційно споживає менше енергії, що подовжує автономність ноутбука.

Чи варто оновлювати Ryzen 9 5900HX до Snapdragon X Plus?

Ні, якщо вам потрібна висока обчислювальна потужність. Snapdragon X Plus підійде лише при переході на ARM-екосистему та пріоритеті автономності над продуктивністю.

Який процесор краще для програмування?

AMD Ryzen 9 5900HX швидше компілює код (69 Klines/sec проти 92.2 Klines/sec у Snapdragon), але Snapdragon випереджає в обробці HTML (279.5 pages/sec проти 145.5), що може бути корисним для веб-розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.