Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та AMD Ryzen 9 7950X — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Snapdragon X Plus — новинка 2024 року від Qualcomm, орієнтована на енергоефективні ноутбуки з ARM-архітектурою. Натомість AMD Ryzen 9 7950X — флагманський десктопний чип на архітектурі Zen 4, що вийшов у 2022 році та пропонує максимальну обчислювальну потужність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за абсолютною продуктивністю: майже вдвічі вищі одноядерні показники та в 5–6 разів потужніша багатоядерна обробка. Однак Snapdragon X Plus пропонує сучасну ARM-платформу з потенційно кращою енергоефективністю для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте Ryzen 9 7950X. Для тривалої автономної роботи в тонкому ноутбуці варто розглянути Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X демонструє на 80% вищу однопотокову продуктивність (оцінка 80 проти 56) та вдвічі потужнішу багатопотокову обробку (55 проти 25).
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7950X (36742) майже в 5,4 раза вищий, ніж у Snapdragon X Plus (6793).
  • Geekbench 6 показує перевагу AMD на 36% в одноядерному тесті (3068 vs 2412) та на 91% у багатоядерному (21401 vs 11201).
  • Енергоефективність Snapdragon X Plus оцінена в 0 балів, тоді як Ryzen 9 7950X має максимальні 100 балів, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання в десктопному сегменті.
  • Snapdragon X Plus вийшов у вересні 2024 року, а Ryzen 9 7950X — у серпні 2022, тому Qualcomm пропонує новішу ARM-архітектуру, але зі значно нижчою сирою продуктивністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 36742

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 21401

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Raphael)
Номер моделі X1P-42-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 3.2 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Множник 32x 45x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 170 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 2
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,56 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

PassMark

Integer math Немає даних 227.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 138.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 343M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 98.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 49.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 839.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3114 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4276
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 62709

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7950X значно потужніший за Snapdragon X Plus завдяки вищим частотам і кількості ядер. Для ігор на десктопі Ryzen 9 7950X буде набагато продуктивнішим.

Чи можна використовувати Snapdragon X Plus для робочих завдань?

Так, Snapdragon X Plus підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого контенту. Для важких обчислень, відеомонтажу або 3D-моделювання краще обрати Ryzen 9 7950X.

Який процесор має кращу енергоефективність?

За наданими даними, AMD Ryzen 9 7950X має вищу оцінку енергоефективності (100 проти 0). Однак Snapdragon X Plus створений для мобільних пристроїв і може споживати менше енергії в реальних умовах.

Який процесор новіший?

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) вийшов 4 вересня 2024 року, а AMD Ryzen 9 7950X — 29 серпня 2022 року. Snapdragon є новішим чипом.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus замість Ryzen 9 7950X?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочої станції чи ігор — ні. Snapdragon X Plus може бути виправданий лише в ультратонких ноутбуках з пріоритетом автономності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.