Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i3 12100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i3 12100 — це рішення між двома принципово різними архітектурами. Snapdragon X Plus — це новітній ARM-процесор 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку. Натомість Intel Core i3 12100 — перевірений x86-чип 2022 року, який демонструє високу однопотокову продуктивність. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, щоб зрозуміти, який варіант підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i3 12100 виграє в однопотокових завданнях та загальній обчислювальній потужності завдяки вищим балам у Cinebench R23 (одноядерний 1673 проти 1118) та Passmark. Snapdragon X Plus (X1P-42-100) пропонує кращу інтегровану графіку (63 бали проти 27) та вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (11201 проти 7427). Якщо вам потрібен процесор для ігор або важких обчислень — обирайте Intel. Для мультимедійних завдань та роботи з графікою на ноутбуці з тривалим часом автономної роботи — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 12100 значно випереджає Snapdragon X Plus у Cinebench R23 (1673 проти 1118) та Passmark (3437 проти відсутніх даних).
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus демонструє кращий результат у Geekbench 6 (11201 проти 7427), але поступається Intel у Cinebench R23 (6793 проти 8061).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має суттєву перевагу (63 бали проти 27), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Intel Core i3 12100 отримує максимальні 100 балів, що свідчить про його оптимізацію, хоча Snapdragon X Plus створений для ARM-екосистеми з потенційно нижчим енергоспоживанням.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (вересень 2024) є значно новішим за Intel Core i3 12100 (січень 2022), що впливає на підтримку сучасних технологій та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1673
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 8061

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 631.3 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 46.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 170.3 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 201.3 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 39.3 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 10.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2215
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 7427

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1P-42-100 i3-12100
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Множник 32x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom LGA-1700
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 60 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,54 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i3 12100
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 40.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 31.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 55M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 15.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 158.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 874 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3437
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13598

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i3 12100?

Intel Core i3 12100 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 1673 проти 1118) та сумісності з більшістю ігрових додатків x86. Snapdragon X Plus має сильнішу інтегровану графіку, але може мати обмеження через ARM-архітектуру.

Що таке Snapdragon X Plus X1P-42-100 і для яких завдань він призначений?

Це ARM-процесор Qualcomm 2024 року, створений для ноутбуків з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Він добре справляється з мультимедіа, веб-серфінгом та легкими творчими завданнями завдяки високим балам у Geekbench 6.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

У Geekbench 6 Snapdragon X Plus випереджає Intel (11201 проти 7427), але в Cinebench R23 Intel лідирує (8061 проти 6793). Результат залежить від типу навантаження: Snapdragon кращий у деяких синтетичних тестах, Intel — у реальних обчисленнях.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus замість Intel Core i3 12100 для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 27), що може прискорити рендеринг та обробку відео. Однак для складних проектів Intel може бути надійнішим через ширшу підтримку ПЗ.

Який процесор енергоефективніший: Snapdragon X Plus чи Intel Core i3 12100?

Intel Core i3 12100 отримує 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, тоді як Snapdragon X Plus має 0 балів. Проте ARM-архітектура Snapdragon зазвичай забезпечує нижче енергоспоживання в реальних умовах, особливо в легких завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.