Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i5 10210U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i5-10210U — це процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та покоління. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу продуктивність і енергоефективність. Intel Core i5-10210U (Comet Lake, 2019) — перевірений x86-процесор для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сфери застосування, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. За результатами бенчмарків Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) значно випереджає Intel Core i5-10210U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. Наприклад, у Geekbench 6 Snapdragon набирає 2412 балів (одноядерний) проти 1286 у Intel, а в багатоядерному тесті — 11201 проти 3195. Він також демонструє кращі результати в обробці графіки та файлів. Однак Intel Core i5-10210U має вищий показник енергоефективності (100 балів проти 0 у Snapdragon), що може бути критичним для автономності. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність, обирайте Snapdragon X Plus. Для енергоощадних сценаріїв та сумісності з x86-програмами Intel залишається актуальним.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Plus має значно вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний 1118 проти 880, багатоядерний 6793 проти 2900) та Geekbench 6, що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Графіка: Snapdragon X Plus отримує 63 бали за інтегровану графіку проти 17 у Intel Core i5-10210U, що забезпечує кращу продуктивність у візуальних додатках та легких іграх.
  • Енергоефективність: Intel Core i5-10210U має максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тоді як Snapdragon X Plus — 0 балів, що вказує на потенційно нижче енергоспоживання Intel у певних режимах.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (вересень 2024) є значно новішим за Intel Core i5-10210U (серпень 2019), що пояснює його перевагу в архітектурі та технологіях.
  • Сумісність: Intel Core i5-10210U базується на x86-архітектурі, що забезпечує ширшу сумісність з існуючим ПЗ, тоді як Snapdragon X Plus потребує емуляції для деяких x86-додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 880
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 2900

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 275.3 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 14.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 79.7 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 100.4 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 118.3 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 17.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 34.6 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 4.44 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 1286
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 3195

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Comet Lake
Номер моделі X1P-42-100 i5-10210U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Множник 32x 16x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Сокет Custom BGA-1528
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 41,66 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i5 10210U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 23 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 18M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 81.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 414 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2162
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6191

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 17), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Однак для сучасних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Snapdragon X Plus замість Intel Core i5-10210U?

Так, якщо вам потрібна висока обчислювальна потужність для роботи з відео, компіляції або багатозадачності. Snapdragon X Plus значно швидший у бенчмарках, але врахуйте сумісність з x86-програмами.

Який процесор більш енергоефективний?

За рейтингом енергоефективності Intel Core i5-10210U (100 балів) випереджає Snapdragon X Plus (0 балів). Це означає, що Intel може споживати менше енергії в певних сценаріях, що важливо для автономності ноутбука.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

Snapdragon X Plus демонструє значно кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 6793 проти 2900), тому він краще підходить для одночасної роботи з кількома важкими додатками.

Чи підтримує Snapdragon X Plus Windows-програми?

Так, Snapdragon X Plus працює під керуванням Windows на ARM, що дозволяє запускати x86-додатки через емуляцію. Однак продуктивність емульованих програм може бути нижчою, ніж на рідному x86-процесорі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.