Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i5 13400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i5 13400 — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Snapdragon X Plus створений для енергоефективних ноутбуків на ARM, тоді як Core i5 13400 — перевірений x86-чип для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400 значно перевершує Snapdragon X Plus у багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 15953 проти 6793) та однопотоковій (1786 проти 1118), що робить його кращим вибором для важких завдань, як-от рендеринг або компіляція. Однак Snapdragon X Plus демонструє вищу швидкість у File compression (1017 MB/s проти 755) та Photo processing (100 проти 78 зображень/с), а також має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 34). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Для енергоефективних завдань із графікою — Qualcomm.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 13400 майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (15953 проти 6793) та Passmark (23163 проти відсутності даних у Snapdragon).
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає в Cinebench R23 (1786 проти 1118), але в Geekbench 6 вони майже рівні (2402 vs 2412).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий бал (63 проти 34), що дає перевагу в обробці зображень та відео.
  • Енергоефективність: Intel отримав 100 балів проти 0 у Qualcomm, що свідчить про кращу оптимізацію живлення в тестах, хоча на практиці Snapdragon зазвичай економніший.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (вересень 2024) новіший за Core i5 13400 (січень 2023), що може означати пізнішу підтримку технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1786
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 15953

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 755.8 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 89.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 231.6 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 310 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 244 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 52.4 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 77.8 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2402
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 10856

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1P-42-100 i5-13400
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 25x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom LGA-1700
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 154 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,6 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i5 13400
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 75.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 57.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 73M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 295.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1210 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3454
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23163

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 13400 має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1786 проти 1118), що важливо для ігор. Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, але для AAA-ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus демонструє вищу швидкість обробки фото (100 проти 78 зображень/с) та кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для легкого монтажу. Для професійного відео Intel потужніший через багатоядерність.

Який процесор енергоефективніший?

За даними тестів, Intel Core i5 13400 має 100 балів енергоефективності проти 0 у Snapdragon, але це може бути артефактом вимірювань. На практиці ARM-архітектура Snapdragon зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях.

Чи підходить Intel Core i5 13400 для компіляції коду?

Так, Intel Core i5 13400 краще впорається з компіляцією завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Clang: 89.9 Klines/s проти 92.2 Klines/s у Snapdragon, але в інших тестах Intel лідирує).

Який процесор обрати для офісних завдань?

Обидва підходять: Snapdragon X Plus швидше обробляє PDF (302.6 Mpixels/s) та HTML (279.5 pages/s), а Intel — текст (244 pages/s). Для тривалої автономної роботи краще Snapdragon, для продуктивності — Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.