Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i7 1255U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i7 1255U — два процесори, що представляють різні архітектури та підходи до продуктивності. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Intel Core i7 1255U (2022) пропонує високу однопотокову потужність. Порівняємо їх за ключовими параметрами: частотами, бенчмарками, кешем та енергоспоживанням.

Короткий висновок. Intel Core i7 1255U випереджає Snapdragon X Plus за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1656 проти 1118) та багатоядерною (8285 проти 6793), а також має вищий загальний рейтинг (51 проти 36). Однак Snapdragon X Plus демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 26) і виграє в енергоефективності (100 балів), що робить його привабливим для автономних пристроїв. Вибір залежить від пріоритетів: максимальна продуктивність (Intel) або баланс графіки та енергоспоживання (Qualcomm).

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1255U значно потужніший у Cinebench R23 (1656 проти 1118) та Passmark (3262 проти відсутнього у Snapdragon).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel знову лідирує в Cinebench R23 (8285 проти 6793) та Geekbench 6 (7160 проти 11201, але Snapdragon виграє в багатоядерному Geekbench).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має кращу графіку (63 бали проти 26), що помітно в обробці фото (100.3 проти 71.1 зображень/сек) та трасуванні променів (14.2 проти 9.8 Mpixels/сек).
  • Енергоефективність: Snapdragon X Plus отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Intel — 0, що вказує на нижче енергоспоживання Qualcomm.
  • Дата виходу та архітектура: Snapdragon X Plus новіший (вересень 2024) і базується на ARM, тоді як Intel Core i7 1255U (лютий 2022) використовує x86-архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1656
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 8285

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 626.4 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 49.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 179.7 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 201.5 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 217.7 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 31.6 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 71.1 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 9.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2248
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 7160

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1P-42-100 i7-1255U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3.2 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Множник 32x 17x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom BGA-1744
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 12-15 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,92 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i7 1255U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 50.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 42M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 149.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 823 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3262
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13581

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 26), що забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях, як-от обробка фону (52.1 проти 31.6 зображень/сек). Однак для серйозних ігор обидва поступаються дискретним відеокартам.

Який процесор більш енергоефективний?

Qualcomm Snapdragon X Plus значно енергоефективніший (100 балів проти 0), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор швидший у роботі з файлами?

Snapdragon X Plus швидше стискає файли (1017.2 MB/сек проти 626.4) та компілює код (92.2 Klines/сек проти 49.1), що вказує на його перевагу в багатопотокових завданнях.

Чи підходить Intel Core i7 1255U для рендерингу?

Так, Intel Core i7 1255U краще справляється з рендерингом завдяки вищим одноядерним показникам (Cinebench R23: 1656 проти 1118), що важливо для додатків, які використовують одне ядро.

Який процесор обрати для повсякденних завдань?

Для повсякденних завдань (браузинг, офісні програми) обидва підходять, але Intel Core i7 1255U забезпечує кращу однопотокову продуктивність, а Snapdragon X Plus — тривалішу автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.