Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i7 1260P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i7 1260P — два процесори, що представляють різні підходи до мобільних обчислень. Snapdragon X Plus — новинка 2024 року на ARM-архітектурі, орієнтована на енергоефективність і продуктивність у легких завданнях. Intel Core i7 1260P — зрілий x86-чип 2022 року з гібридною архітектурою, який демонструє високу однопотокову та багатопотокову потужність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1260P випереджає Snapdragon X Plus (X1P-42-100) за загальною продуктивністю, особливо в однопотокових і багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (одноядерний) 1737 проти 1118, багатоядерний 9743 проти 6793. Однак Snapdragon пропонує кращу інтегровану графіку (63 бали проти 28) і вищу енергоефективність (100 балів у Intel, але Snapdragon має нульовий показник, що може свідчити про інший підхід до вимірювання). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, обирайте Intel. Для тривалої автономності та легких завдань — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1260P значно потужніший — 1737 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1118 у Snapdragon X Plus.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel знову лідирує з результатом 9743 у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 6793 у Snapdragon.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий показник (63 бали) порівняно з Intel (28 балів), що робить його кращим для базових графічних завдань.
  • Енергоефективність: Intel Core i7 1260P отримав максимальні 100 балів, тоді як Snapdragon X Plus має 0 балів у цій категорії, що вказує на різні методики оцінки.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (X1P-42-100) вийшов у вересні 2024 року, а Intel Core i7 1260P — у лютому 2022 року, що робить Qualcomm новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1737
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 9743

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 795.1 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 64.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 267.2 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 204.5 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 88 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2194
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 9280

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1P-42-100 i7-1260P
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 21x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 18 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom BGA-1744
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 20-28 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i7 1260P
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 63.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 185.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1110 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3291
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17019

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i7 1260P?

Intel Core i7 1260P має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку, що може забезпечити кращу продуктивність у графічно легких іграх.

Чи варто вибирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Хоча Snapdragon X Plus позиціонується як енергоефективний, у нашому рейтингу він має 0 балів, а Intel — 100. Це може свідчити про різні методики тестування. Для тривалої автономності Snapdragon може бути кращим, але точних даних недостатньо.

Який процесор швидше обробляє файли та компілює код?

Snapdragon X Plus показує кращі результати: стиснення файлів 1017.2 MB/sec проти 795.1 MB/sec, компіляція Clang 92.2 Klines/sec проти 64.2 Klines/sec. Він швидший у цих завданнях.

Який процесор краще підходить для роботи з браузером та офісними програмами?

Snapdragon X Plus випереджає Intel у HTML5 Browser (279.5 pages/sec проти 226.5) та PDF Renderer (302.6 Mpixels/sec проти 267.2). Для офісних завдань він може бути продуктивнішим.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core i7 1260P має вищий загальний рейтинг — 53 бали, тоді як Snapdragon X Plus — 36 балів. Це свідчить про перевагу Intel у загальній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.