Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i9 11980HK

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i9 11980HK — два процесори з різними підходами до продуктивності. Перший — свіжий ARM-чип від Qualcomm (вересень 2024), орієнтований на енергоефективність і сучасні завдання. Другий — перевірений мобільний Core i9 11-го покоління (травень 2021), який досі залишається потужним рішенням для ігор та роботи. Розберімо, в чому їхні сильні сторони та кому який підійде.

Короткий висновок. Intel Core i9 11980HK значно випереджає Snapdragon X Plus за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23: 13977 проти 6793) та однопотоковою швидкістю (1574 проти 1118). Він краще справляється з важкими завданнями: рендеринг, компіляція, архівація. Snapdragon X Plus, своєю чергою, демонструє вищу енергоефективність (100 балів) і кращу інтегровану графіку (63 бали), що робить його привабливим для тонких ноутбуків з тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Якщо пріоритет — енергоефективність та сучасність — Qualcomm.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i9 11980HK майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (13977 проти 6793) та Passmark (22755 проти відсутнього показника).
  • Однопотокова швидкість: Intel виграє в Cinebench R23 (1574 проти 1118), хоча в Geekbench 6 Snapdragon трохи попереду (2412 проти 2226).
  • Енергоефективність: Snapdragon X Plus отримав 100 балів, що свідчить про значно нижче енергоспоживання порівняно з 0 балів у Intel.
  • Інтегрована графіка: Qualcomm має перевагу (63 бали проти 33), що забезпечує кращу роботу з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (вересень 2024) значно новіший за Intel Core i9 11980HK (травень 2021), що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1574
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 13977

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 961.5 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 86.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 203.2 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 334.4 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 222.1 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 33.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 84 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2226
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 10540

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1P-42-100 i9-11980HK
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 2.6-3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Множник 32x 26-33x
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom BGA-1787
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 110 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,74 терафлопс
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 51,2 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i9 11980HK
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 79.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 46.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 102M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 271.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1123 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3278
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22755

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 11980HK має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1574), що критично для ігор. Snapdragon X Plus програє в цьому аспекті, тому для ігор краще обрати Intel.

Який процесор забезпечує довшу автономність?

Snapdragon X Plus створений з акцентом на енергоефективність (100 балів), тому в тонких ноутбуках він забезпечує значно тривалішу роботу від батареї, ніж Intel Core i9 11980HK.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, завдяки кращій інтегрованій графіці (63 бали) Snapdragon X Plus краще справляється з базовим редагуванням відео. Для професійного рендерингу Intel потужніший завдяки вищим багатоядерним показникам.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i9 11980HK компілює 86.4 Klines/sec, Snapdragon — 92.2 Klines/sec. Qualcomm трохи швидший у Clang, але загалом Intel лідирує в багатоядерних завданнях.

Чи підтримує Snapdragon X Plus сучасні інтерфейси?

Так, як новіший процесор (2024 рік), Snapdragon X Plus підтримує новітні стандарти USB, PCIe та Wi-Fi, що може бути важливим для сумісності з периферією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.