Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core i9 13980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core i9 13980HX — два процесори, що представляють різні архітектури та підходи до продуктивності. Перший, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтеграцію в тонкі ноутбуки. Другий, представлений на початку 2023 року, є флагманським мобільним чипом Intel для ігор та важких завдань. Розглянемо їхні ключові відмінності в тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 13980HX значно перевершує Snapdragon X Plus (X1P-42-100) у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 31174 проти 6793) та однопотокових завданнях (2193 проти 1118). Він також виграє в обробці файлів, компіляції коду та трасуванні променів. Snapdragon X Plus має вищий бал за інтегровану графіку (63 проти 60), але поступається в усіх інших тестах. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор, рендерингу або роботи з великими даними, обирайте Intel. Snapdragon підійде для легких завдань та тривалої автономності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 13980HX набирає 31174 бали в Cinebench R23, тоді як Snapdragon X Plus — лише 6793, що робить Intel більш ніж у 4,5 рази потужнішим у багатоядерних завданнях.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 одноядерний тест Intel показує 2760 балів проти 2412 у Snapdragon, що дає перевагу в повсякденних додатках та іграх.
  • Енергоефективність: Snapdragon X Plus має нульовий бал за цим параметром у нашій системі, тоді як Intel отримує 100, що свідчить про кращу оптимізацію живлення в Core i9.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує 63 бали за графіку, трохи випереджаючи Intel (60 балів), що може бути корисним для базових візуальних завдань без дискретної відеокарти.
  • Трасування променів: Intel обробляє 36,2 Mpixels/sec, тоді як Snapdragon — лише 14,2 Mpixels/sec, що робить Core i9 кращим для професійного рендерингу та сучасних ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 2193
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 31174

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 1400 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 161.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 432.8 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 469.4 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 277 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 53.3 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 136.1 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 36.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2760
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 17336

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1P-42-100 i9-13980HX
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 8 32
Множник 32x 22x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 16
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 36 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom BGA-1964
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45-55 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,84 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core i9 13980HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 168.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 120.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 193M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 67.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 36.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 599.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 2604 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 34.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4293
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 47188

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i9 13980HX?

Intel Core i9 13980HX значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2760 проти 2412) та кращому трасуванню променів (36,2 проти 14,2 Mpixels/sec). Snapdragon X Plus підходить лише для казуальних ігор.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Для рендерингу відео краще підійде Intel Core i9 13980HX, оскільки він має в 4,5 рази вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 31174 проти 6793). Snapdragon X Plus впорається з легким монтажем, але буде повільним.

Який процесор енергоефективніший?

За нашими даними, Intel Core i9 13980HX має 100 балів енергоефективності, тоді як Snapdragon X Plus — 0. Це означає, що Intel краще оптимізований за живленням, хоча Snapdragon теоретично має бути економнішим завдяки ARM-архітектурі.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Intel Core i9 13980HX компілює 161,1 Klines/sec, що майже вдвічі швидше за Snapdragon X Plus (92,2 Klines/sec). Для розробників Intel є очевидним вибором.

Чи можна використовувати Snapdragon X Plus для професійної графіки?

Snapdragon X Plus має трохи вищий бал за інтегровану графіку (63 проти 60), але для серйозної роботи з 3D або фото краще обрати Intel Core i9 13980HX, який швидше обробляє зображення (136,1 проти 100,3 images/sec) та має краще трасування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.