Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core Ultra 5 135U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та Intel Core Ultra 5 135U — два сучасні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший побудований на ARM-архітектурі Qualcomm і дебютував у вересні 2024 року, другий — на x86-архітектурі Intel, випущений у грудні 2023-го. Обидва обіцяють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за продуктивністю в різних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 135U випереджає Snapdragon X Plus за загальним рейтингом (52 проти 36) та демонструє кращі результати в одно- та багатоядерних тестах Cinebench R23 (1677/8659 проти 1118/6793). Однак Snapdragon X Plus має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 29) та вищу швидкість у завданнях, як-от обробка фото та PDF. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність CPU — обирайте Intel. Якщо пріоритет — графіка та медіазавдання — Qualcomm.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 135U набирає 61 бал проти 56 у Snapdragon X Plus, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (1677 проти 1118).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel лідирує з 19 балами проти 25 у Snapdragon, але в Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (8659) значно вищий за Snapdragon (6793).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має перевагу — 63 бали проти 29 у Intel, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 135U отримує максимальні 100 балів, тоді як Snapdragon X Plus — 0, що вказує на значно нижче енергоспоживання Intel.
  • Бенчмарки Geekbench 6: Snapdragon X Plus випереджає Intel в одноядерному тесті (2412 проти 2112) та багатоядерному (11201 проти 8697), демонструючи кращу продуктивність у реальних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1677
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 8659

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 841 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 66.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 208.4 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 242.1 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 212.4 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 77.7 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 12.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2112
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 8697

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Meteor Lake
Номер моделі X1P-42-100 135U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (4-Cores)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 14
Множник 32x 16x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 10
Потоковий Немає даних 10
Частота Немає даних 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom FCBGA-2049
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 12-57 Вт
Критична температура Немає даних 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (4-Cores)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 64
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,95 терафлопс
TGP Немає даних 14 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core Ultra 5 135U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 57.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 41.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 201.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1143 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3358
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17591

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 29), тому він більше підходить для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, завдяки вищій швидкості обробки PDF (302,6 Mpixels/sec) та фото (100,3 images/sec) Snapdragon X Plus краще впорається з медіазавданнями, ніж Intel Core Ultra 5 135U.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 135U має максимальний бал енергоефективності (100), тоді як Snapdragon X Plus — 0, що робить Intel значно економнішим у плані заряду батареї.

Для яких завдань краще підійде Intel Core Ultra 5 135U?

Intel Core Ultra 5 135U кращий для загальної продуктивності CPU, компіляції коду (66,5 Klines/sec) та текстових завдань, де він демонструє вищу швидкість.

Який процесор має вищу продуктивність у синтетичних тестах?

У Geekbench 6 Snapdragon X Plus випереджає Intel (2412/11201 проти 2112/8697), але в Cinebench R23 Intel лідирує (1677/8659 проти 1118/6793). Вибір залежить від пріоритетних тестів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.