Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) vs Intel Core Ultra 5 236V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Два процесори, що побачили світ 4 вересня 2024 року, представляють різні архітектурні підходи: ARM-сумісний Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) та x86-сумісний Intel Core Ultra 5 236V. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, проте демонструють різні сильні сторони. Snapdragon виграє в багатопотокових завданнях і компіляції, тоді як Intel лідирує в одноядерній продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці. Розберемося, який чип краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V випереджає Snapdragon X Plus за загальним рейтингом (67 проти 36) завдяки значно вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1808 проти 1118) та кращій енергоефективності (100 балів проти 0). Він також має потужнішу інтегровану графіку (75 проти 63). Snapdragon X Plus, своєю чергою, демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Geekbench 6 (11201 проти 10049) та вищу швидкість компіляції Clang (92.2 проти 62.4 Klines/sec). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових додатках та економія енергії — обирайте Intel. Для багатопотокових робочих навантажень і компіляції коду Snapdragon може бути вигіднішим.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 236V значно швидший у Cinebench R23 (1808 проти 1118) та Geekbench 6 (2660 проти 2412).
  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Plus випереджає Intel у Geekbench 6 (11201 проти 10049), але поступається в Cinebench R23 (6793 проти 9381).
  • Енергоефективність: Intel набирає 100 балів, тоді як Snapdragon — 0, що робить Intel більш економічним для тривалої роботи від батареї.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий показник (75 проти 63), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Компіляція коду: Snapdragon X Plus обробляє Clang компіляцію швидше (92.2 проти 62.4 Klines/sec), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1118 1808
Cinebench R23 (багатоядерний) 6793 9381

GeekBench v6

File compression 1017.2 MB/sec 954.8 MB/sec
Clang compilation 92.2 Klines/sec 62.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 279.5 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 302.6 Mpixels/sec 263.4 Mpixels/sec
Text processing 216.4 pages/sec 292.6 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 47 images/sec
Photo processing 100.3 images/sec 98.1 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 12.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2412 2660
Geekbench 6 (багатоядерний) 11201 10049

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1P-42-100 236V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 130V

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Множник 32x 21x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Сокет Custom FCBGA-2833
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 17-37 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 130V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1107 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 1536 896
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,32 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-42-100) Сайт Intel Core Ultra 5 236V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 63), тому краще підходить для легких ігор та графічних завдань.

Який чип енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 236V значно енергоефективніший (100 балів проти 0), що забезпечує довший час автономної роботи ноутбука.

Для яких завдань краще підходить Snapdragon X Plus?

Snapdragon X Plus краще впорається з багатопотоковими завданнями, такими як компіляція коду та обробка зображень, завдяки вищим показникам у Geekbench 6 та Clang.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 5 236V має загальний рейтинг 67, тоді як Snapdragon X Plus — 36, що свідчить про перевагу Intel у більшості сценаріїв.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus для роботи з текстом?

Так, Snapdragon X Plus обробляє текстові сторінки трохи швидше (216.4 проти 292.6 pages/sec), але Intel все одно лідирує за продуктивністю в цілому.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.