Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs AMD Ryzen 5 7535HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та AMD Ryzen 5 7535HS – два сучасні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури: ARM від Qualcomm та x86 від AMD. Snapdragon X Plus вийшов у вересні 2024 року, має 8 ядер і частоту 3,4 ГГц, тоді як Ryzen 5 7535HS дебютував у січні 2023 року. Обидва чипи орієнтовані на продуктивність у тонких лептопах, але суттєво відрізняються за енергоефективністю, графікою та результатами тестів. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7535HS випереджає Snapdragon X Plus у більшості бенчмарків: Cinebench R23 (одноядерний 1488 проти 1151, багатоядерний 10900 проти 6896) та Geekbench 6 (багатоядерний 8047 проти 11345, але Snapdragon лідирує в одноядерному Geekbench 6 – 2422 проти 1934). Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (Adreno X1, оцінка 63 проти 29) та новішу архітектуру ARMv9, що забезпечує вищу енергоефективність. Ryzen 5 7535HS, своєю чергою, демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність і краще справляється з ресурсоємними завданнями. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність – обирайте AMD, а для енергоефективності та сучасної графіки – Qualcomm.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7535HS значно потужніший у Cinebench R23 (багатоядерний) – 10900 балів проти 6896 у Snapdragon X Plus, що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: Snapdragon X Plus випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) – 2422 проти 1934, але поступається в Cinebench R23 (одноядерний) – 1151 проти 1488.
  • Інтегрована графіка: Qualcomm Adreno X1 (оцінка 63) значно перевершує AMD Radeon 660M (оцінка 29), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та графічних завданнях.
  • Енергоефективність: Snapdragon X Plus на базі ARMv9 має вищу енергоефективність (оцінка 0 у даних, але архітектура ARM традиційно економніша), тоді як Ryzen 5 7535HS отримав 100 балів за енергоефективність у скорингу, що вказує на оптимізацію.
  • Дата виходу та платформа: Snapdragon X Plus новіший (вересень 2024) і працює на ARM, що може обмежувати сумісність з деяким ПЗ, тоді як Ryzen 5 7535HS (січень 2023) на x86 сумісний з усіма Windows-додатками.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 10900

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 8047
File compression Немає даних 839.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 58.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 154.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 218.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 192 pages/sec
Background blur Немає даних 39.2 images/sec
Photo processing Немає даних 65.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 15 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1P-46-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 660M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,55 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Множник 34x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Сокет Custom FP7
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 35-54 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 660M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 6
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,46 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Сайт AMD Ryzen 5 7535HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 63.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 50M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 229.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 874 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3165
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18408

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Plus має потужнішу інтегровану графіку (Adreno X1), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Однак для важких ігор обидва чипи потребують дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Snapdragon X Plus, завдяки ARM-архітектурі, потенційно енергоефективніший, хоча AMD Ryzen 5 7535HS має вищий бал за енергоефективність (100) у нашому скорингу.

Чи підтримують обидва процесори Windows 11?

Так, обидва процесори повністю сумісні з Windows 11, але Snapdragon X Plus потребує емуляції для x86-додатків, що може вплинути на продуктивність.

Який процесор краще для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 7535HS краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 10900 проти 6896).

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через новизну?

Snapdragon X Plus новіший і має сучасну архітектуру ARMv9, але поступається в багатопотокових завданнях. Обирайте його, якщо пріоритет – енергоефективність та інтегрована графіка.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.