Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для ноутбука – ключове рішення, яке впливає на продуктивність, автономність і вартість пристрою. У цьому порівнянні ми розглянемо Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та Apple M2 Pro. Перший – новинка 2024 року на ARMv9 архітектурі з 8 ядрами, другий – перевірений чип від Apple, який дебютував у 2023 році. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) за продуктивністю, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 проти 6896, а Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 проти 11345. M2 Pro також демонструє кращу однопотокову швидкість та енергоефективність (100 балів проти 0). Snapdragon X Plus має вищий показник інтегрованої графіки (63 проти 39), що може бути корисним для легких ігор, але загалом M2 Pro є більш потужним та збалансованим рішенням для професійної роботи.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) – 13876 проти 6896 у Snapdragon X Plus.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Pro випереджає в одноядерному Geekbench 6 (2666 проти 2422) та Cinebench R23 (1589 проти 1151).
  • Енергоефективність: Apple M2 Pro отримує максимальні 100 балів, тоді як Snapdragon X Plus має 0, що вказує на значно кращу оптимізацію енергоспоживання у M2 Pro.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий показник (63 бали) завдяки графіці Adreno X1, що може забезпечити кращу продуктивність у легких іграх порівняно з M2 Pro (39 балів).
  • Дата виходу та архітектура: Snapdragon X Plus (2024, ARMv9) новіший, але M2 Pro (2023) демонструє вищу загальну продуктивність та кращі результати в бенчмарках, зокрема в Passmark CPU (багатоядерний) 26571 проти відсутніх даних у конкурента.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 13876

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 14489
File compression Немає даних 1630 MB/sec
Clang compilation Немає даних 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 356.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 352.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 266.9 pages/sec
Background blur Немає даних 53.8 images/sec
Photo processing Немає даних 126.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 17 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M2
Номер моделі X1P-46-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Множник 34x Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 30 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 500 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1536 2432
TMUs 48 152
ROPs 6 76
Обчислювальні блоки 6 304
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 6,8 терафлопс
TGP Немає даних 35 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 4
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0

PassMark

Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 359M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 338 MBytes/sec
Physics Немає даних 3624 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4106
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26571

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Apple M2 Pro значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 13876 проти 6896) та кращій енергоефективності, що робить його ідеальним для професійних завдань.

Чи підходить Qualcomm Snapdragon X Plus для ігор?

Snapdragon X Plus має вищий показник інтегрованої графіки (63 бали), що може забезпечити кращу продуктивність у легких іграх, але для вимогливих ігор обидва процесори не є оптимальними через ARM-архітектуру.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Pro має максимальний бал енергоефективності (100), тоді як Snapdragon X Plus – 0, що свідчить про значно кращу оптимізацію споживання енергії у M2 Pro.

Який процесор вигідніше купувати з огляду на ціну?

Ціна не вказана, але Snapdragon X Plus зазвичай використовується в бюджетніших ноутбуках, тоді як M2 Pro – у преміум-пристроях Apple. Вибір залежить від вашого бюджету та потреб у продуктивності.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Apple M2 Pro має вищу багатопотокову продуктивність (Geekbench 6: 14489 проти 11345), що робить його кращим вибором для одночасної роботи з кількома важкими програмами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.