Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs Intel Core i3 N300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та Intel Core i3 N300 — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та філософії. Snapdragon X Plus побудований на ARMv9 із 8 ядрами та частотою 3,4 ГГц, тоді як Intel Core i3 N300 вийшов раніше та орієнтований на енергоефективність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) значно випереджає Intel Core i3 N300 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Geekbench 6 (2422 vs 1190 одноядерний, 11345 vs 3216 багатоядерний). Він також має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 17). Однак Intel Core i3 N300 демонструє вищу енергоефективність (100 балів) і може бути достатнім для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для роботи або творчості — обирайте Snapdragon. Для простих офісних сценаріїв та економії енергії підійде Intel.

Основні відмінності

  • Архітектура: Qualcomm Snapdragon X Plus використовує ARMv9, тоді як Intel Core i3 N300 базується на x86, що впливає на сумісність із програмним забезпеченням.
  • Продуктивність: Snapdragon X Plus має значно вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний 2422 vs 1190, багатоядерний 11345 vs 3216) та Cinebench R23 (1151 vs 513 одноядерний, 6896 vs 2546 багатоядерний).
  • Інтегрована графіка: Qualcomm Adreno X1 набирає 63 бали проти 17 у Intel UHD Graphics, що робить Snapdragon кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: Intel Core i3 N300 отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Snapdragon X Plus — 0, що свідчить про менше енергоспоживання Intel.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus вийшов у вересні 2024 року, а Intel Core i3 N300 — у січні 2023, тому Snapdragon є новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 513
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 2546

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 1190
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 3216
File compression Немає даних 246.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 16.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 124.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 74.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 136.4 pages/sec
Background blur Немає даних 11.9 images/sec
Photo processing Немає даних 35.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 5.98 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1P-46-100 i3-N300
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Множник 34x 8x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.8 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Сокет Custom BGA-1264
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 7 Вт
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,64 терафлопс
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 1
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Сайт Intel Core i3 N300
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 9

PassMark

Integer math Немає даних 28.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 18.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 22M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 102.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 527 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2082
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8776

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Qualcomm Snapdragon X Plus чи Intel Core i3 N300?

Qualcomm Snapdragon X Plus має значно потужнішу інтегровану графіку (Adreno X1, 63 бали проти 17), тому він краще підходить для легких ігор. Intel Core i3 N300 не призначений для ігрових навантажень.

Чи підтримує Qualcomm Snapdragon X Plus x86-додатки?

Snapdragon X Plus працює на ARM-архітектурі, тому для запуску x86-додатків може знадобитися емуляція. Це може вплинути на продуктивність у деяких програмах.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 N300 має вищий показник енергоефективності (100 балів проти 0), що робить його більш економним для тривалої роботи від батареї в базових завданнях.

Чи варто вибирати Intel Core i3 N300 для офісних завдань?

Так, Intel Core i3 N300 достатньо продуктивний для веб-серфінгу, роботи з документами та відеодзвінків, а також споживає менше енергії, що подовжує час автономної роботи.

Який процесор краще для багатозадачності?

Qualcomm Snapdragon X Plus має вищу багатопотокову продуктивність (11345 балів Geekbench 6 проти 3216), тому краще справляється з одночасним запуском кількох додатків та важчими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.