Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs Intel Core Ultra 5 125H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та Intel Core Ultra 5 125H — два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: ARM від Qualcomm та x86 від Intel. Snapdragon X Plus має 8 ядер з частотою 3,4 ГГц і вбудовану графіку Adreno X1, тоді як Core Ultra 5 125H пропонує гібридну архітектуру з високою багатопотоковою продуктивністю та кращою енергоефективністю. Який з них краще підійде для ваших завдань — розберемо в цьому порівнянні.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125H значно випереджає Snapdragon X Plus за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 12620 проти 6896) та однопотоковою (1655 проти 1151). Core Ultra 5 також демонструє вищу енергоефективність (100 балів проти 0) і кращі результати в бенчмарках Geekbench 6. Snapdragon X Plus має перевагу в інтегрованій графіці (Adreno X1, 63 бали проти 33) та новішу дату виходу (вересень 2024). Для більшості завдань, особливо багатозадачності та ресурсоємних додатків, Intel Core Ultra 5 125H є більш продуктивним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 125H майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (12620 проти 6896) та Passmark багатоядерному (22299 проти відсутності даних у Snapdragon).
  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 5 125H показує вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1655 проти 1151), хоча Snapdragon X Plus лідирує у Geekbench 6 одноядерному (2422 проти 2223).
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 125H отримав максимальний бал (100) проти 0 у Snapdragon X Plus, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має потужнішу вбудовану графіку Qualcomm Adreno X1 (63 бали) порівняно з Intel Arc (33 бали), що може бути корисним для легких ігор.
  • Дата виходу: Snapdragon X Plus (вересень 2024) новіший за Core Ultra 5 125H (грудень 2023), але Intel пропонує ширшу сумісність із програмним забезпеченням x86.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 1655
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 12620

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 2223
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 11543
File compression Немає даних 1160 MB/sec
Clang compilation Немає даних 84.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 294.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 337.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 234.2 pages/sec
Background blur Немає даних 47.1 images/sec
Photo processing Немає даних 116.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 17.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Meteor Lake
Номер моделі X1P-46-100 125H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (7-Cores)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3,4 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 18
Множник 34x 12x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 10
Потоковий Немає даних 10
Частота Немає даних 0.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 18 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom FCBGA-2049
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 20-65 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт
Критична температура Немає даних 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (7-Cores)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 896
TMUs 48 56
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 112
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,94 терафлопс
TGP Немає даних 28 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Сайт Intel Core Ultra 5 125H
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

PassMark

Integer math Немає даних 72.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 53.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 90M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 29M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 253.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1545 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3506
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22299

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core Ultra 5 125H?

Snapdragon X Plus має потужнішу інтегровану графіку (Adreno X1, 63 бали), що може забезпечити кращу продуктивність у легких іграх. Однак Intel Core Ultra 5 125H завдяки вищій загальній продуктивності CPU краще справляється з сучасними іграми, особливо в парі з дискретною графікою.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через його новішу архітектуру ARM?

Архітектура ARM від Snapdragon X Plus забезпечує високу енергоефективність, але має обмежену сумісність із застосунками x86. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у звичному ПЗ, Intel Core Ultra 5 125H буде кращим вибором.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 125H значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12620 проти 6896), що робить його кращим для рендерингу відео та обробки фото. Snapdragon X Plus може бути достатнім для легких завдань.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Intel Core Ultra 5 125H отримав максимальний бал енергоефективності (100) порівняно з 0 у Snapdragon X Plus, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання та потенційно довший час автономної роботи.

Який процесор обрати для повсякденних завдань і навчання?

Для повсякденних завдань, як-от серфінг, офісні програми та відеодзвінки, обидва процесори підходять. Intel Core Ultra 5 125H забезпечує вищу продуктивність і сумісність, тоді як Snapdragon X Plus може бути цікавим завдяки новішій архітектурі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.