Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs Intel Core Ultra 5 125U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для ноутбука — це завжди компроміс між продуктивністю, енергоефективністю та вартістю. У цьому порівнянні ми розглянемо Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та Intel Core Ultra 5 125U. Перший — представник нової ARM-архітектури з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — перевірений гібридний чип Intel для тонких ноутбуків. Розберемо їхні сильні та слабкі сторони на основі тестів і характеристик.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 125U випереджає Snapdragon X Plus за загальною продуктивністю, особливо в однопотокових та багатопотокових завданнях, що підтверджується вищими балами Cinebench R23 (1714 проти 1151 одноядерний, 9553 проти 6896 багатоядерний). Однак Snapdragon X Plus демонструє кращу інтегровану графіку (Adreno X1) та вищу енергоефективність, що робить його привабливим для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо пріоритет — графіка та час роботи від батареї — Qualcomm.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 125U має значно вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1714 проти 1151) та багатопотокову (9553 проти 6896), що дає перевагу в складних обчисленнях.
  • Qualcomm Snapdragon X Plus оснащений потужнішою інтегрованою графікою Adreno X1 (63 бали проти 29), що робить його кращим для візуальних завдань та легких ігор.
  • Intel Core Ultra 5 125U має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), що вказує на оптимізацію для тривалої роботи від батареї в тонких ноутбуках.
  • Snapdragon X Plus побудований на ARM-архітектурі та має 8 ядер з частотою 3,4 ГГц, тоді як Intel використовує гібридну архітектуру з різними типами ядер для кращого балансу продуктивності та енергоспоживання.
  • Intel випереджає в тестах Geekbench 6 (одноядерний: 2422 проти 2121) та Passmark (багатоядерний: 17602 проти 11345), демонструючи вищу обчислювальну потужність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 1714
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 9553

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 2121
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 9343
File compression Немає даних 965.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 68.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 241.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 275.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 218.5 pages/sec
Background blur Немає даних 40.7 images/sec
Photo processing Немає даних 90 images/sec
Ray tracing Немає даних 12.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Meteor Lake
Номер моделі X1P-46-100 125U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (4-Cores)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3,4 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 14
Множник 34x 13x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 10
Потоковий Немає даних 10
Частота Немає даних 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет Custom FCBGA-2049
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 12-57 Вт
Критична температура Немає даних 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics (4-Cores)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 16
Обчислювальні блоки 6 64
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,89 терафлопс
TGP Немає даних 14 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Сайт Intel Core Ultra 5 125U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

PassMark

Integer math Немає даних 58 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 62M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 200.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1112 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3327
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17602

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (Adreno X1), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та графічних завданнях порівняно з Intel Core Ultra 5 125U.

Чи варто вибрати Snapdragon X Plus через його ARM-архітектуру?

Так, якщо вам важлива енергоефективність та автономність. ARM-архітектура Snapdragon X Plus дозволяє створювати тонші та легші ноутбуки з тривалим часом роботи.

Який процесор швидше в робочих завданнях?

Intel Core Ultra 5 125U швидше в багатопотокових та однопотокових обчисленнях, що підтверджується вищими балами Cinebench R23 та Geekbench 6.

У чому перевага Intel Core Ultra 5 125U?

Головна перевага Intel — вища загальна продуктивність, особливо в складних обчислювальних завданнях, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор краще для тривалої роботи від батареї?

Обидва процесори мають високу енергоефективність, але Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі традиційно забезпечує кращу автономність у легких сценаріях використання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.