Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) vs Intel Core Ultra 7 258V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) та Intel Core Ultra 7 258V – це два сучасні процесори для ноутбуків, представлені у вересні 2024 року. Перший побудований на ARM-архітектурі, орієнтований на енергоефективність, другий – належить до лінійки Intel Core Ultra з гібридною архітектурою. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у різних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає Snapdragon X Plus за однопотоковою (Cinebench R23: 1819 vs 1151) та багатопотоковою продуктивністю (10081 vs 6896), а також має вищий загальний рейтинг (57 vs 36). Однак Snapdragon X Plus пропонує кращу інтегровану графіку (63 бали проти 34) і потенційно вищу енергоефективність. Для ігор та графічних завдань Qualcomm може бути цікавішим, але для більшості обчислювальних задач Intel виглядає потужнішим.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 258V має вдвічі вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1819 проти 1151), що дає перевагу в швидкодії додатків, чутливих до одного потоку.
  • Багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 на 46% вища у Intel (10081 проти 6896), що позначається на швидкості рендерингу та компіляції.
  • У Geekbench 6 Snapdragon X Plus трохи випереджає Intel у багатоядерному режимі (11345 проти 10764), але поступається в одноядерному (2422 проти 2668).
  • Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 оцінюється в 63 бали, що майже вдвічі вище за Intel Arc (34 бали) – це важливо для ігор та графічних завдань.
  • Intel Core Ultra 7 258V демонструє вищі результати в Passmark (одноядерний: 3855, багатоядерний: 19539), що підтверджує загальну обчислювальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1151 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 6896 10081

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2422 2668
Geekbench 6 (багатоядерний) 11345 10764
File compression Немає даних 941.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 69.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 275.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 299.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 295.2 pages/sec
Background blur Немає даних 48.8 images/sec
Photo processing Немає даних 110.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.3 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1P-46-100 258V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3,4 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Множник 34x 22x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Сокет Custom FCBGA-2833
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 17-37 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1367 МГц 1950 МГц
Шейдерні блоки 1536 1024
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 3,99 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) Сайт Intel Core Ultra 7 258V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

PassMark

Integer math Немає даних 43.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 59.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 194M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 185.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1617 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3855
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19539

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-46-100) має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 34), тому для ігор без дискретної відеокарти він буде кращим вибором.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Так, ARM-архітектура Snapdragon X Plus забезпечує потенційно нижче енергоспоживання, що може подовжити час автономної роботи ноутбука порівняно з Intel Core Ultra 7 258V.

Який процесор швидше в офісних завданнях?

Intel Core Ultra 7 258V демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1819 проти 1151), тому швидше впорається з браузером, текстом та електронними таблицями.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 7 258V має загальний рейтинг 57 балів, що значно вище за 36 балів у Qualcomm Snapdragon X Plus, що свідчить про кращу збалансованість.

Чи підтримують ці процесори однакові інструкції?

Ні, Snapdragon X Plus використовує ARMv9, а Intel Core Ultra 7 258V – x86-64. Це впливає на сумісність з програмним забезпеченням: деякі програми можуть працювати повільніше на ARM через емуляцію.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.