Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) vs AMD Ryzen AI 9 HX 370

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для сучасного ноутбука – це баланс між продуктивністю, енергоефективністю та сумісністю. У цьому порівнянні ми розглянемо дві новітні платформи: ARM-чип Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) та x86-процесор AMD Ryzen AI 9 HX 370. Обидві моделі орієнтовані на потужні та автономні пристрої, але мають кардинально різну архітектуру. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 370 є беззаперечним лідером за сирою продуктивністю: він майже вдвічі швидший у багатоядерних завданнях Cinebench R23 (23786 проти 8794) та значно випереджає Snapdragon в однопотокових тестах. Однак Snapdragon X Plus (X1P-66-100) пропонує кращу інтегровану графіку (63 бали проти 48) та однакову з AMD енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи, рендерингу або ігор, обирайте AMD. Якщо пріоритет – графіка та енергоефективність у легких завданнях, Snapdragon може бути цікавішим, особливо в екосистемі ARM.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen AI 9 HX 370 має значно вищу однопотокову продуктивність (77 балів проти 55) та багатоядерну (37 балів проти 30), що підтверджується тестами Cinebench R23 (одноядерний: 2035 vs 1148; багатоядерний: 23786 vs 8794).
  • Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) оснащений потужнішою інтегрованою графікою Qualcomm Adreno X1 (63 бали проти 48 у AMD), що може бути перевагою для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • AMD лідирує в тестах Geekbench 6: одноядерний результат 2872 проти 2380, багатоядерний 15120 проти 13499, що свідчить про вищу загальну швидкодію.
  • Snapdragon X Plus має 10 ядер та 10 потоків з частотою 3,4 ГГц, тоді як AMD Ryzen AI 9 HX 370 пропонує більше потоків (хоча точна кількість не вказана), що забезпечує кращу багатозадачність.
  • AMD демонструє вищу продуктивність у спеціалізованих завданнях: компресія файлів (1250 MB/s), компіляція Clang (125.4 Klines/s) та обробка PDF (474.5 Mpixels/s), що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1148 2035
Cinebench R23 (багатоядерний) 8794 23786

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2380 2872
Geekbench 6 (багатоядерний) 13499 15120
File compression Немає даних 1250 MB/sec
Clang compilation Немає даних 125.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 310.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 474.5 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 296.2 pages/sec
Background blur Немає даних 60.8 images/sec
Photo processing Немає даних 135 images/sec
Ray tracing Немає даних 30.1 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі X1P-66-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 890M

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 10 24
Множник 34x 20x
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15-54 Вт
Сокет Custom FP8
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 AMD Radeon 890M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 1536 1024
TMUs 48 64
ROPs 6 40
Обчислювальні блоки 6 16
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 5,94 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 370
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

PassMark

Integer math Немає даних 123.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 77.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 124M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 48.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 447.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1872 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 31.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4012
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 35279

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи AMD Ryzen AI 9 HX 370?

AMD Ryzen AI 9 HX 370 має вищу однопотокову та багатоядерну продуктивність, що важливо для ігор. Однак Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 48), що може дати перевагу в графічно легких іграх. Загалом AMD є більш універсальним вибором.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через його ARM-архітектуру?

ARM-архітектура Snapdragon X Plus забезпечує високу енергоефективність (100 балів) та потенційно довший час автономної роботи. Однак вона може мати обмежену сумісність з деяким ПЗ, написаним для x86. Якщо ви використовуєте переважно ARM-сумісні програми, це хороший вибір.

Який процесор швидший у багатозадачності?

AMD Ryzen AI 9 HX 370 значно швидший у багатозадачності завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 23786 проти 8794). Він краще справляється з одночасним запуском важких додатків, рендерингом та компіляцією.

Чи підходять ці процесори для професійної роботи (відеомонтаж, 3D-моделювання)?

AMD Ryzen AI 9 HX 370 є кращим вибором для професійної роботи завдяки вищій продуктивності в тестах, таких як Ray tracing (30.1 Mpixels/s) та обробка фото (135 images/s). Snapdragon X Plus може бути достатнім для легших завдань, але поступається в ресурсоємних сценаріях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності – 100 балів. Це означає, що вони споживають приблизно однакову кількість енергії відносно своєї продуктивності. Однак Snapdragon X Plus може бути ефективнішим у легких завданнях завдяки ARM-архітектурі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.