Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) та Intel Celeron N5100 — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних епох та архітектур. Snapdragon X Plus, випущений у вересні 2024 року, використовує ARMv9 архітектуру та пропонує 10 ядер, тоді як Celeron N5100 (січень 2021) — це бюджетне рішення на базі x86. Незважаючи на однакову високу оцінку енергоефективності (100 балів), ці чипи кардинально відрізняються за продуктивністю, графікою та призначенням.

Короткий висновок. Snapdragon X Plus X1P-66-100 значно перевершує Intel Celeron N5100 за всіма ключовими показниками продуктивності: у Geekbench 6 багатоядерний результат вищий майже в 12 разів (13499 проти 1151), а в Cinebench R23 — у 4,9 раза (8794 проти 1796). Також Snapdragon має потужнішу інтегровану графіку Adreno X1 (63 бали проти 11) та новішу архітектуру. Celeron N5100 залишається актуальним лише для базових офісних завдань, тоді як Snapdragon X Plus — для більш вимогливих сценаріїв, включно з мультимедіа та легкою творчою роботою.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Plus має в 4,9 раза вищий бал Cinebench R23 (багатоядерний) — 8794 проти 1796 у Celeron N5100, що робить його набагато швидшим у багатозадачності та ресурсоємних додатках.
  • Графіка: Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 оцінюється в 63 бали, тоді як у Celeron N5100 — лише 11, що дає змогу Snapdragon краще справлятися з відео та легкими іграми.
  • Архітектура та ядра: Snapdragon X Plus має 10 ядер (ARMv9) і 10 потоків, а Celeron N5100 — 4 ядра (x86). Це забезпечує значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Сучасність: Snapdragon вийшов у 2024 році, тоді як Celeron — у 2021-му, тому перший підтримує новіші технології та стандарти, зокрема ARM-екосистему.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів, що робить їх однаково економними, але Snapdragon забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1148 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 8794 1796

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2380 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 13499 1151
File compression Немає даних 152.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 42.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 54.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 91.6 pages/sec
Background blur Немає даних 3.28 images/sec
Photo processing Немає даних 6.23 images/sec
Ray tracing Немає даних 1.86 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Jasper Lake
Номер моделі X1P-66-100 N5100
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 3,4 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 4
Множник 34x 11x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 2-го рівня Немає даних 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 6 Вт
Сокет Custom BGA-1338
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц 800 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 12
ROPs 6 6
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,31 терафлопс
TGP Немає даних 6-10 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

PassMark

Integer math Немає даних 11.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 7.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 12M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 5.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 41.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 246 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1391
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 3316

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Celeron N5100?

Snapdragon X Plus значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Adreno X1 (63 бали проти 11) та вищій загальній продуктивності. Він здатен запускати легкі та середні ігри, тоді як Celeron N5100 підходить лише для дуже простих проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Celeron N5100 у 2025 році?

Лише для базових завдань: серфінгу, тексту, відеодзвінків. Для роботи з вимогливим ПЗ або мультимедіа краще обрати Snapdragon X Plus через його значно вищу продуктивність і новішу архітектуру.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100 балів, тому споживають приблизно однаково мало енергії. Однак Snapdragon X Plus забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Яка різниця в однопотоковій продуктивності між цими процесорами?

Snapdragon X Plus значно швидший: у Geekbench 6 одноядерний результат 2380 проти 485 у Celeron N5100, а в Cinebench R23 — 1148 проти 690. Це означає швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.

Чи підтримує Snapdragon X Plus x86-сумісність?

Snapdragon X Plus працює на ARM-архітектурі, тому для запуску x86-додатків потрібна емуляція. Хоча продуктивність у таких програмах може бути нижчою, сучасні емулятори (наприклад, Microsoft Prism) забезпечують хорошу сумісність для більшості завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.