Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) vs Intel Core i5 8365U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) та Intel Core i5 8365U — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні епохи та архітектури. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, побудований на ARMv9 і пропонує 10 ядер, тоді як Intel Core i5 8365U (2019 рік) — це 4-ядерний чип на архітектурі x86. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність у бенчмарках, енергоефективність, інтегровану графіку та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) значно випереджає Intel Core i5 8365U за багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 13499 проти 3543) та має набагато потужнішу інтегровану графіку (Adreno X1). Він також демонструє кращу однопотокову швидкість у Geekbench 6 (2380 проти 1391), хоча в Cinebench R23 результати майже однакові. Snapdragon X Plus — сучасніший, енергоефективніший і краще підходить для роботи з графікою та багатозадачності. Intel Core i5 8365U може бути виправданим лише для дуже бюджетних завдань або сумісності з x86-програмами.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Snapdragon X Plus має 10 ядер (10 потоків), тоді як Intel Core i5 8365U — лише 4 ядра (8 потоків). Це дає Qualcomm значну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: У Geekbench 6 Snapdragon X Plus набирає 13499 балів, що майже в 4 рази більше, ніж у Intel (3543). У Cinebench R23 різниця також суттєва: 8794 проти 3676.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus оснащений Qualcomm Adreno X1, який значно потужніший за графіку Intel UHD 620 (у складі i5-8365U). Це робить Snapdragon кращим для легкого редагування фото та відео.
  • Однопотокова продуктивність: У Geekbench 6 Snapdragon X Plus (2380) випереджає Intel (1391) на 71%. Водночас у Cinebench R23 результати майже однакові (1148 vs 1158), що вказує на залежність від оптимізації.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Plus, будучи ARM-чипом, потенційно забезпечує довший час автономної роботи в сучасних ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1148 1158
Cinebench R23 (багатоядерний) 8794 3676

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2380 1391
Geekbench 6 (багатоядерний) 13499 3543
File compression Немає даних 383.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 105.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 120.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 82.3 pages/sec
Background blur Немає даних 15.4 images/sec
Photo processing Немає даних 34.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.52 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Whiskey Lake
Номер моделі X1P-66-100 i5-8365U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 16x
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15 Вт
Сокет Custom BGA-1528
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-66-100) Сайт Intel Core i5 8365U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 22.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 19M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 78.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 429 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2126
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6114

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Intel Core i5 8365U?

Snapdragon X Plus має потужнішу інтегровану графіку (Adreno X1), тому він краще підходить для казуальних ігор та старих проектів. Однак обидва процесори не призначені для сучасних ігор — для цього потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i5 8365U у 2024 році?

Intel Core i5 8365U — застарілий процесор (2019 рік). Він значно поступається Snapdragon X Plus за продуктивністю та графікою. Його покупка виправдана лише за дуже низької ціни або потреби в сумісності з x86-програмами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Snapdragon X Plus (ARM) зазвичай забезпечує довший час роботи від батареї в сучасних ноутбуках завдяки оптимізації.

У чому Snapdragon X Plus програє Intel Core i5 8365U?

Snapdragon X Plus може мати проблеми із сумісністю з деякими x86-додатками через ARM-архітектуру. Також у Cinebench R23 однопотокова продуктивність майже однакова, що може свідчити про меншу оптимізацію для певних завдань.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Plus значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Adreno X1. Він швидше обробляє зображення та відео, що підтверджується вищими балами в бенчмарках (наприклад, Geekbench 6).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.