Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max GPU (40-core) vs Radeon RX 7900 GRE

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі відеокарт змагаються не тільки дискретні рішення, але й потужні інтегровані графічні системи. Сьогодні порівнюємо Apple M4 Max GPU (40-core) — інтегровану графіку в топових MacBook Pro, та дискретну Radeon RX 7900 GRE від AMD. Обидві орієнтовані на високу продуктивність, але в різних сценаріях: M4 Max — для мобільності та енергоефективності, RX 7900 GRE — для ігор та професійних застосунків на ПК. Розглянемо ключові відмінності.

Короткий висновок. Radeon RX 7900 GRE має вищий загальний бал (57 проти 53) та значно кращу ігрову продуктивність (42 проти 33). Вона також перевершує M4 Max у бенчмарках: GB6 Compute Score (172224 vs 116754), Time Spy Score (22390) та більшості тестів обробки зображень. Однак Apple M4 Max GPU виграє в енергоефективності (обидві мають 100 балів, але M4 Max — інтегрована графіка, що споживає менше) та призначена для ноутбуків. Для мобільного робочого процесу M4 Max — чудовий вибір, але для ігор та важких застосунків RX 7900 GRE потужніша.

Основні відмінності

  • Radeon RX 7900 GRE має вищий загальний рейтинг (57 проти 53) та кращу ігрову оцінку (42 проти 33).
  • У GB6 Compute Score RX 7900 GRE набирає 172224 бали, тоді як M4 Max — 116754, що свідчить про вищу обчислювальну продуктивність.
  • RX 7900 GRE демонструє кращі результати в тестах обробки зображень: Face Detection (229 vs 125.9 img/sec), Background Blur (352.4 vs 195 img/sec) та інші.
  • Apple M4 Max GPU є інтегрованою графікою для ноутбуків, тоді як Radeon RX 7900 GRE — дискретна відеокарта для настільних ПК.
  • Обидві мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M4 Max споживає менше енергії завдяки інтеграції в систему Apple Silicon.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 195 img/sec 352.4 img/sec
Face Detection 125.9 img/sec 229 img/sec
Horizon Detection 4.82 Gpixels/sec 6.42 Gpixels/sec
Edge Detection 7.47 Gpixels/sec 8.86 Gpixels/sec
Gaussian Blur 5.8 Gpixels/sec 7.89 Gpixels/sec
Feature Matching 1.06 Gpixels/sec 1.5 Gpixels/sec
Stereo Matching 417.4 Gpixels/sec 662.8 Gpixels/sec
Particle Physics 17079.9 FPS 24012 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 116754 172224

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 30 жовтня 2024 Немає даних
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Професійна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Apple M GPU RDNA 3.0
Кодове ім'я Custom Navi 31
Ціна на старті Немає даних 649 $

Графічний процесор

Базова частота 500 МГц 1287 МГц
Boost частота 1800 МГц 2245 МГц
Шейдерні блоки 5120 5120
Текстурні блоки (TMUs) 320 320
Блоки виведення (ROPи) 160 160
Обчислювальні блоки (Pipelines) 640 Немає даних
Ядра трасування променів Немає даних 80
Кеш L1 Немає даних 256KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 6MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 288 ГПікс/с 359 ГПікс/с
Texture Fill Rate 576 ГТекс/с 718 Гтекс/с
FLOPS (FP32) 18,4 терафлопс 46 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Custom PCIe 4.0 x16
TGP 62 Вт 260 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 3 нм 5 нм
Максимальна температура 100°C Немає даних
Розмір кристала Немає даних 529 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд.
Щільність транзисторів Немає даних 107.75 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Частота пам'яті 8533 МГц 2250 МГц
Шина 512-біт 256-біт
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 546 ГБ/с 576 ГБ/с
Об'єм пам'яті Немає даних 16 ГБ
Ефективна частота пам'яті Немає даних 18000 Мбіт/с

API

Трасування променів Так Так
DLSS No No
DirectX Немає даних 12
Vulkan Немає даних 1.3
OpenGL Немає даних 4.6
OpenCL Немає даних 2.2
DisplayPort Немає даних 2.1

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 22390

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 1108
DirectX 11 Немає даних 301 FPS
DirectX 12 Немає даних 102 FPS
GPU Compute Немає даних 15288 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 26708

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 1464.9 FPS
Car Chase Немає даних 1386.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 1043.9 FPS
T-Rex Немає даних 4513.8 FPS
Tessellation Немає даних 6483.5 FPS
ALU 2 Немає даних 8242.3 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 294.3 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 279.4 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: M4 Max чи RX 7900 GRE?

Radeon RX 7900 GRE має вищу ігрову оцінку (42 проти 33) та кращі результати в бенчмарках, тому вона краще підходить для ігор.

Чи підтримують обидві відеокарти трасування променів?

Так, обидві підтримують трасування променів, але RX 7900 GRE має апаратне прискорення, що забезпечує вищу продуктивність у цій технології.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Apple M4 Max GPU споживає менше енергії, оскільки є інтегрованою графікою.

Чи можна використовувати M4 Max для професійних застосунків?

Так, M4 Max підходить для професійних завдань, але RX 7900 GRE має вищу оцінку в проф. застосунках (28 проти 26) та кращі результати в обчислювальних тестах.

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

У наданих даних обсяг відеопам'яті не вказано, тому порівняти за цим параметром неможливо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.