Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc A580 vs GeForce MX450

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Arc A580 та GeForce MX450 — це відеокарти різних поколінь, які орієнтовані на різні сегменти. A580 вийшла у 2023 році та пропонує сучасні технології, тоді як MX450 (2020 рік) часто використовується в ноутбуках. Порівняймо їх за ключовими параметрами: ігрова продуктивність, відеопам'ять, енергоспоживання, підтримка трасування променів та результати бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Arc A580 значно випереджає GeForce MX450 за продуктивністю в іграх та професійних застосунках: загальний бал 53 проти 42, а в ігровому тесті — 43 проти 21. A580 має вищі показники в Time Spy (10863 проти 2123) та G3D Mark (11649 проти 3737). Однак MX450 може бути енергоефективнішою, але загалом A580 є кращим вибором для ігор та роботи з графікою.

Основні відмінності

  • Intel Arc A580 має значно вищий загальний бал (53) порівняно з GeForce MX450 (42), що вказує на кращу загальну продуктивність.
  • У ігровому тесті A580 набирає 43 бали, тоді як MX450 — лише 21, що свідчить про суттєву перевагу в іграх.
  • Time Spy Score у A580 (10863) більш ніж у 5 разів вищий, ніж у MX450 (2123), що демонструє кращу продуктивність у DirectX 12.
  • G3D Mark Score A580 (11649) майже втричі вищий за MX450 (3737), що підтверджує перевагу в 3D-графіці.
  • A580 випущена у 2023 році, тоді як MX450 — у 2020, тому A580 підтримує новіші технології, зокрема трасування променів.

3D Mark

Time Spy Score 10863 2123

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 135.5 img/sec 65.7 img/sec
Face Detection 76.3 img/sec 33.3 img/sec
Horizon Detection 2.81 Gpixels/sec 1.01 Gpixels/sec
Edge Detection 4.37 Gpixels/sec 1.39 Gpixels/sec
Gaussian Blur 6.43 Gpixels/sec 1.61 Gpixels/sec
Feature Matching 0.8 Gpixels/sec 0.48 Gpixels/sec
Stereo Matching 417.1 Gpixels/sec 176 Gpixels/sec
Particle Physics 17700.8 FPS 5012.4 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 89982 34221

Passmark Graphics

G2D Mark 730 304
DirectX 11 64 FPS 26 FPS
DirectX 12 65 FPS 24 FPS
GPU Compute 5120 Ops/s 1881 Ops/s
G3D Mark Score 11649 3737

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 658.3 FPS 145.1 FPS
Car Chase 418.6 FPS 144.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 416.2 FPS 124.1 FPS
T-Rex 2398.5 FPS 582.5 FPS
Tessellation 3208.6 FPS 936.1 FPS
ALU 2 2637.8 FPS 799.9 FPS
Driver Overhead 2 168.5 FPS 214.8 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 124.1 FPS 25.9 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Дискретна Дискретна
Дата виходу 10 жовтня 2023 25 серпня 2020
Ціна на старті 179 $ Немає даних
Форм-фактор Десктоп Для ноутбука
Призначення Ігрова Ігрова
Сегмент Середній Середній
Архітектура Generation 12.7 Turing
Кодове ім'я DG2-512 TU117

Графічний процесор

Базова частота 1700 МГц 720-1395 МГц
Boost частота 2000 МГц 930-1575 МГц
Шейдерні блоки 3072 896
Текстурні блоки (TMUs) 192 56
Блоки виведення (ROPи) 96 32
Тензорні ядра 384 No
Ядра трасування променів 24 No
Кеш L2 8MB shared 512KB shared
Обчислювальні блоки (Pipelines) Немає даних 14
Кеш L1 Немає даних 64KB per cluster

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 192 ГПікс/с 30-50 ГПікс/с
Texture Fill Rate 384 ГТекс/с 52-88 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 12,3 терафлопс 1.67-2.8 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x16 PCIe 4.0 x4
TGP 175 Вт 10-30 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 6 нм 12 нм
Розмір кристала 406 мм² 200 мм²
Кількість транзисторів 21 млрд 4,7 млрд
Щільність транзисторів 51.72 МТр/мм² 23.5 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті GDDR6 GDDR6
Об'єм пам'яті 8 ГБ 2 ГБ
Частота пам'яті 2000 МГц 1250 МГц
Ефективна частота пам'яті 16000 Мбіт/с 10000 Мбіт/с
Шина 256-біт 64-біт
ECC Немає Немає даних
Пропускна здатність 512 ГБ/с 80 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 1.2
Трасування променів Так Немає
DLSS No No
DisplayPort 2.0 1.4
CUDA Немає даних 7.5

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel Arc A580 чи GeForce MX450?

Intel Arc A580 значно потужніша: її ігровий бал 43 проти 21 у MX450, а DirectX 11 FPS 64 проти 26. Для сучасних ігор варто обрати A580.

Чи підтримує Intel Arc A580 трасування променів?

Так, Intel Arc A580 підтримує апаратне трасування променів, тоді як GeForce MX450 не має спеціалізованих RT-ядер.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності 100, але точне енергоспоживання залежить від моделі. MX450 часто встановлюється в ноутбуки з меншим TDP.

Чи підходить GeForce MX450 для професійних застосунків?

MX450 має низький бал для професійних застосунків (4), тому для рендерингу або відеомонтажу краще обрати Arc A580 (16 балів).

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

У наданих даних обсяг відеопам'яті не вказано, але Intel Arc A580 зазвичай має 8 ГБ GDDR6, тоді як GeForce MX450 — 2 ГБ GDDR5.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.