Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc iGPU (4-Cores) vs Radeon RX 6800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглядаємо дві відеокарти: інтегровану Intel Arc iGPU (4-Cores) для ноутбуків та дискретну Radeon RX 6800. Перша вийшла у грудні 2023 року, друга — у жовтні 2020. Незважаючи на різницю в класі, обидві підтримують трасування променів та сучасні API. Ми порівняємо їх за ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням та результатами бенчмарків, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Radeon RX 6800 значно випереджає Intel Arc iGPU (4-Cores) за обчислювальною потужністю (GB6 Compute Score: 135060 проти 16321) та ігровими показниками (DirectX 11: 216 FPS проти відсутніх даних). Водночас Intel Arc iGPU виграє в енергоефективності та призначена для ноутбуків, де важлива автономність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або професійних завдань — обирайте RX 6800. Для повсякденних завдань та економії енергії підійде Intel Arc iGPU.

Основні відмінності

  • Radeon RX 6800 має значно вищий GB6 Compute Score (135060 проти 16321), що свідчить про кращу загальну обчислювальну продуктивність.
  • Intel Arc iGPU є інтегрованою (для ноутбуків), тоді як Radeon RX 6800 — дискретна відеокарта для настільних ПК.
  • Radeon RX 6800 демонструє вищу продуктивність у бенчмарках: Background Blur (298.6 img/sec проти 37.6), Face Detection (186.2 img/sec проти 17.2).
  • Intel Arc iGPU має вищий бал енергоефективності (100), що робить її кращим вибором для пристроїв з обмеженим енергоспоживанням.
  • Radeon RX 6800 підтримує DirectX 11 та DirectX 12 з результатами 216 FPS та 89 FPS відповідно, тоді як для Intel Arc iGPU ці дані відсутні.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 37.6 img/sec 298.6 img/sec
Face Detection 17.2 img/sec 186.2 img/sec
Horizon Detection 0.3 Gpixels/sec 4.75 Gpixels/sec
Edge Detection 0.63 Gpixels/sec 6.68 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.94 Gpixels/sec 5.58 Gpixels/sec
Feature Matching 0.22 Gpixels/sec 1.16 Gpixels/sec
Stereo Matching 60 Gpixels/sec 579 Gpixels/sec
Particle Physics 3695.9 FPS 18755.1 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 16321 135060

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 14 грудня 2023 28 жовтня 2020
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Xe LPG RDNA 2.0
Ціна на старті Немає даних 579 $
Кодове ім'я Немає даних Navi 21

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 1700 МГц
Boost частота 1750-2000 МГц 2105 МГц
Шейдерні блоки 512 3840
Текстурні блоки (TMUs) 32 240
Блоки виведення (ROPи) 16 96
Обчислювальні блоки (Pipelines) 64 Немає даних
Ядра трасування променів 4 60
Кеш L1 768KB shared 128KB per cluster
Тензорні ядра Немає даних No
Кеш L2 Немає даних 4MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 28-32 ГПікс/с 202 ГПікс/с
Texture Fill Rate 56-64 ГТекс/с 505 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 1.79-2.1 терафлопс 16,2 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 14 Вт 250 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 5 нм 7 нм
Розмір кристала Немає даних 520 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 26 млрд.
Щільність транзисторів Немає даних 50 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 16 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 256-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 512 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.1
Трасування променів Так Так
DLSS No No
DisplayPort 2.1 1.4a

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 976
DirectX 11 Немає даних 216 FPS
DirectX 12 Немає даних 89 FPS
GPU Compute Немає даних 11454 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 22209

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 1074.7 FPS
Car Chase Немає даних 1000.1 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 857.2 FPS
T-Rex Немає даних 3152.9 FPS
Tessellation Немає даних 2950.4 FPS
ALU 2 Немає даних 4866.8 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 229.7 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 219.6 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon RX 6800 значно потужніша: DirectX 11 — 216 FPS, DirectX 12 — 89 FPS. Intel Arc iGPU не має ігрових бенчмарків, але її ігровий бал нижчий (41 проти 44).

Чи підтримують обидві відеокарти трасування променів?

Так, обидві підтримують трасування променів, але Radeon RX 6800 має вищу продуктивність у сучасних іграх завдяки більшій обчислювальній потужності.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Intel Arc iGPU має вищий бал енергоефективності (100), що робить її ідеальною для ноутбуків, де важлива автономність. Radeon RX 6800 споживає більше енергії.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

Radeon RX 6800 має вищий бал у професійних застосунках (20 проти 3), тому краще підходить для рендерингу, моделювання та інших важких завдань.

Чи варто використовувати Intel Arc iGPU для ігор?

Intel Arc iGPU підходить для легких ігор та повсякденних завдань, але для сучасних ігор на високих налаштуваннях краще обрати Radeon RX 6800.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.