Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) vs GeForce MX330

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) та GeForce MX330 — дві відеокарти для ноутбуків, які часто зустрічаються в бюджетних та середніх моделях. Перша є інтегрованою графікою Intel 12-го покоління, друга — дискретна відеокарта NVIDIA на архітектурі Pascal. Обидві підтримують OpenCL, але мають різну продуктивність в іграх та професійних застосунках. Розглянемо їхні ключові відмінності.

Короткий висновок. GeForce MX330 випереджає Intel UHD Graphics Xe (32 EU) за синтетичними тестами: Time Spy Score 1058 проти 671, GB6 Compute Score 11508 проти 8545. MX330 також швидше обробляє зображення (Background Blur 29.1 img/sec проти 18.6). Однак Intel UHD Graphics Xe має вищий показник Particle Physics (1203.8 FPS проти 1049.5) та кращу енергоефективність (100 балів в обох, але Intel інтегрована). Для ігор MX330 забезпечує вищу частоту кадрів у DirectX 11 (19 FPS), хоча обидві не підтримують трасування променів.

Основні відмінності

  • GeForce MX330 має вищий Time Spy Score (1058) порівняно з Intel UHD Graphics Xe (671), що свідчить про кращу загальну графічну продуктивність.
  • Intel UHD Graphics Xe (32 EU) є інтегрованою відеокартою, тоді як GeForce MX330 — дискретна, що зазвичай означає нижче енергоспоживання для Intel, але вищу продуктивність для NVIDIA.
  • У тесті Particle Physics Intel UHD Graphics Xe показує вищий результат (1203.8 FPS) проти MX330 (1049.5 FPS), що може свідчити про кращу оптимізацію для фізичних симуляцій.
  • GeForce MX330 перевершує Intel UHD Graphics Xe в обробці зображень: Background Blur (29.1 vs 18.6 img/sec) та Face Detection (14.1 vs 12.1 img/sec).
  • Обидві відеокарти не підтримують трасування променів, що обмежує їхню продуктивність у сучасних іграх з RTX.

3D Mark

Time Spy Score 671 1058

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 18.6 img/sec 29.1 img/sec
Face Detection 12.1 img/sec 14.1 img/sec
Horizon Detection 0.34 Gpixels/sec 0.43 Gpixels/sec
Edge Detection 0.53 Gpixels/sec 0.62 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.32 Gpixels/sec 0.65 Gpixels/sec
Feature Matching 0.1 Gpixels/sec 0.12 Gpixels/sec
Stereo Matching 20.8 Gpixels/sec 37.8 Gpixels/sec
Particle Physics 1203.8 FPS 1049.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 8545 11508

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2022 10 лютого 2020
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Початковий
Архітектура Generation 12.2 Pascal
Кодове ім'я Alder Lake GT1 GP108

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 746-1531 МГц
Boost частота 1450-1650 МГц 936-1594 МГц
Шейдерні блоки 256 384
Текстурні блоки (TMUs) 16 24
Блоки виведення (ROPи) 8 16
Обчислювальні блоки (Pipelines) 32 3
Тензорні ядра No No
Ядра трасування променів No No
Кеш L2 1024KB shared 512KB shared
Кеш L1 Немає даних 48KB per cluster

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 12-13 ГПікс/с 15-26 ГПікс/с
Texture Fill Rate 23-26 Гтекс/с 22-38 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0.74-0.84 терафлопс 0.72-1.22 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 3.0 x4
TGP 45 Вт 10-30 Вт
Виробництво Intel Samsung
Техпроцес 10 нм 14 нм
Розмір кристала Немає даних 74 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 1,8 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 24.32 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR5
ECC Немає Немає даних
Об'єм пам'яті Немає даних 2 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1752 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 7000 Мбіт/с
Шина Немає даних 64-біт
Пропускна здатність Немає даних 56 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 1.2
Трасування променів Немає Немає
DLSS No No
DisplayPort 1.4a 1.4
CUDA Немає даних 6.1

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 229
DirectX 11 Немає даних 19 FPS
DirectX 12 Немає даних 12 FPS
GPU Compute Немає даних 993 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 2434

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 82.1 FPS
Car Chase Немає даних 82.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 70.9 FPS
T-Rex Немає даних 301.3 FPS
Tessellation Немає даних 376.5 FPS
ALU 2 Немає даних 314 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 206.7 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 15.6 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel UHD Graphics Xe чи GeForce MX330?

GeForce MX330 забезпечує вищу продуктивність в іграх завдяки вищому Time Spy Score (1058 проти 671) та DirectX 11 (19 FPS). Однак обидві не підходять для вимогливих ігор.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Ні, Intel UHD Graphics Xe (32 EU) та GeForce MX330 не підтримують трасування променів, що є типовим для бюджетних відеокарт.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel UHD Graphics Xe є інтегрованою, тому споживає менше енергії, ніж дискретна MX330.

Яка відеокарта краще підходить для професійних застосунків?

GeForce MX330 має вищий бал у професійних застосунках (2 проти 1) та кращі результати в обробці зображень, тому вона краще підходить для легких професійних задач.

Чи варто вибирати ноутбук з GeForce MX330 замість Intel UHD Graphics Xe?

Так, якщо вам потрібна краща графічна продуктивність для ігор або роботи з графікою. Intel UHD Graphics Xe підійде для базових завдань та економії енергії.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.