Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics 730 vs GeForce MX450

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel UHD Graphics 730 та GeForce MX450 — це дві відеокарти, призначені для ноутбуків, які забезпечують базову ігрову продуктивність та роботу з графікою. Intel UHD Graphics 730 є інтегрованим рішенням, випущеним у 2021 році, тоді як GeForce MX450 — дискретна відеокарта від NVIDIA, що з'явилася у 2020 році. Обидві моделі мають схожі загальні оцінки (41 та 42 бали відповідно), але суттєво відрізняються за продуктивністю в бенчмарках та ігрових тестах.

Короткий висновок. GeForce MX450 значно перевершує Intel UHD Graphics 730 за продуктивністю в бенчмарках: Time Spy Score майже в 3.5 рази вищий (2123 проти 608), а GB6 Compute Score — у 5 разів (34221 проти 6625). В ігрових тестах MX450 також демонструє кращі результати (DirectX 11: 26 FPS проти 10 FPS). Однак Intel UHD Graphics 730 є інтегрованою графікою, що споживає менше енергії, що може бути перевагою для тривалої автономної роботи. Загалом, для ігор та професійних застосунків кращим вибором буде GeForce MX450.

Основні відмінності

  • GeForce MX450 має значно вищий Time Spy Score (2123) порівняно з Intel UHD Graphics 730 (608), що вказує на кращу продуктивність у графічних тестах.
  • У тесті GB6 Compute Score MX450 набирає 34221 балів, тоді як Intel UHD Graphics 730 — лише 6625, що свідчить про перевагу в обчислювальних завданнях.
  • Продуктивність у DirectX 11: GeForce MX450 показує 26 FPS, а Intel UHD Graphics 730 — 10 FPS, що робить MX450 більш придатною для ігор.
  • У тестах обробки зображень (Background Blur, Face Detection) MX450 демонструє вищу швидкість: 65.7 img/sec проти 13.7 img/sec та 33.3 img/sec проти 8.19 img/sec відповідно.
  • Intel UHD Graphics 730 є інтегрованою відеокартою, що споживає менше енергії, тоді як GeForce MX450 — дискретна, що забезпечує вищу продуктивність, але потребує більше живлення.

3D Mark

Time Spy Score 608 2123

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 13.7 img/sec 65.7 img/sec
Face Detection 8.19 img/sec 33.3 img/sec
Horizon Detection 0.26 Gpixels/sec 1.01 Gpixels/sec
Edge Detection 0.38 Gpixels/sec 1.39 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.25 Gpixels/sec 1.61 Gpixels/sec
Feature Matching 0.09 Gpixels/sec 0.48 Gpixels/sec
Stereo Matching 19.2 Gpixels/sec 176 Gpixels/sec
Particle Physics 887.2 FPS 5012.4 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 6625 34221

Passmark Graphics

G2D Mark 396 304
DirectX 11 10 FPS 26 FPS
DirectX 12 7 FPS 24 FPS
GPU Compute 721 Ops/s 1881 Ops/s
G3D Mark Score 1583 3737

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 64.4 FPS 145.1 FPS
API Vulkan OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 9.9 FPS 25.9 FPS
Car Chase Немає даних 144.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 124.1 FPS
T-Rex Немає даних 582.5 FPS
Tessellation Немає даних 936.1 FPS
ALU 2 Немає даних 799.9 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 214.8 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 1 січня 2021 25 серпня 2020
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Середній
Архітектура Generation 12.1 Turing
Кодове ім'я Rocket Lake GT1 TU117

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 720-1395 МГц
Boost частота 900-1550 МГц 930-1575 МГц
Шейдерні блоки 192 896
Текстурні блоки (TMUs) 48 56
Блоки виведення (ROPи) 24 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 24 14
Тензорні ядра No No
Ядра трасування променів No No
Кеш L1 Немає даних 64KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 512KB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 22-37 ГПікс/с 30-50 ГПікс/с
Texture Fill Rate 43-74 ГТекс/с 52-88 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0,35-0,6 терафлопс 1.67-2.8 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x4
TGP 15 Вт 10-30 Вт
Техпроцес 14 нм 12 нм
Виробництво Немає даних TSMC
Розмір кристала Немає даних 200 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 4,7 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 23.5 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає даних
Об'єм пам'яті Немає даних 2 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1250 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 10000 Мбіт/с
Шина Немає даних 64-біт
Пропускна здатність Немає даних 80 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 1.2
Трасування променів Немає Немає
DLSS No No
CUDA Немає даних 7.5
DisplayPort Немає даних 1.4

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel UHD Graphics 730 чи GeForce MX450?

GeForce MX450 значно продуктивніша в іграх завдяки вищій частоті кадрів (DirectX 11: 26 FPS проти 10 FPS) та кращим результатам у бенчмарках.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Ні, обидві відеокарти не підтримують апаратне трасування променів, оскільки належать до бюджетного сегменту.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Intel UHD Graphics 730, будучи інтегрованою, споживає менше енергії, що позитивно впливає на автономність ноутбука.

Чи достатньо Intel UHD Graphics 730 для професійних застосунків?

Для легких завдань — так, але для складних обчислень краще обрати GeForce MX450, яка має вищий GB6 Compute Score (34221 проти 6625).

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

Точний обсяг відеопам'яті не вказано, але GeForce MX450, як дискретна карта, зазвичай має власну пам'ять GDDR5/GDDR6, тоді як Intel UHD Graphics 730 використовує системну пам'ять.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.