Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Radeon 780M vs GeForce MX450

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Radeon 780M та GeForce MX450 — це дискретні відеокарти для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Radeon 780M (2023) побудована на архітектурі RDNA 3, тоді як GeForce MX450 (2020) базується на Turing. Обидві моделі орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але пропонують різний рівень продуктивності в іграх та професійних застосунках. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Radeon 780M випереджає GeForce MX450 за ігровою продуктивністю (63 vs 21 бал) та має вищий Time Spy Score (2773 vs 2123). Водночас MX450 демонструє кращі результати в деяких обчислювальних тестах, як-от GB6 Compute (34221 vs 32713) та Particle Physics (5012 vs 4471 FPS). Обидві карти мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для ноутбуків. Якщо ваш пріоритет — ігри, обирайте Radeon 780M; для професійних завдань варто зважити на конкретні бенчмарки.

Основні відмінності

  • Radeon 780M має вищий загальний ігровий рейтинг (63 проти 21), що свідчить про кращу продуктивність в іграх.
  • GeForce MX450 показує вищий бал у GB6 Compute (34221 проти 32713), що вказує на перевагу в деяких обчислювальних завданнях.
  • Radeon 780M демонструє кращі результати в тесті Time Spy (2773 проти 2123), що відображає продуктивність у сучасних іграх.
  • GeForce MX450 має вищу продуктивність у тестах Particle Physics (5012 FPS проти 4471 FPS) та Stereo Matching (176 Gpixels/sec проти 132 Gpixels/sec).
  • Radeon 780M новіша (2023 рік) порівняно з MX450 (2020), що може вплинути на підтримку нових технологій, як-от трасування променів.

3D Mark

Time Spy Score 2773 2123

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 86.4 img/sec 65.7 img/sec
Face Detection 35.8 img/sec 33.3 img/sec
Horizon Detection 1.03 Gpixels/sec 1.01 Gpixels/sec
Edge Detection 1.36 Gpixels/sec 1.39 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.41 Gpixels/sec 1.61 Gpixels/sec
Feature Matching 0.41 Gpixels/sec 0.48 Gpixels/sec
Stereo Matching 132.4 Gpixels/sec 176 Gpixels/sec
Particle Physics 4470.7 FPS 5012.4 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 32713 34221

Passmark Graphics

G2D Mark 871 304
DirectX 11 67 FPS 26 FPS
DirectX 12 31 FPS 24 FPS
GPU Compute 3843 Ops/s 1881 Ops/s
G3D Mark Score 7057 3737

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 183.4 FPS 145.1 FPS
Car Chase 202.9 FPS 144.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 161.6 FPS 124.1 FPS
T-Rex 699.9 FPS 582.5 FPS
Tessellation 1373.8 FPS 936.1 FPS
ALU 2 849.2 FPS 799.9 FPS
Driver Overhead 2 268.9 FPS 214.8 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 34.6 FPS 25.9 FPS

Загальна інформація

Виробник Amd Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2023 25 серпня 2020
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Середній
Архітектура RDNA 3.0 Turing
Кодове ім'я Phoenix TU117

Графічний процесор

Базова частота 800 МГц 720-1395 МГц
Boost частота 2700-2800 МГц 930-1575 МГц
Шейдерні блоки 768 896
Текстурні блоки (TMUs) 48 56
Блоки виведення (ROPи) 32 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 12 14
Ядра трасування променів 12 No
Кеш L1 128KB per cluster 64KB per cluster
Кеш L2 2MB shared 512KB shared
Тензорні ядра Немає даних No

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 86-90 ГПікс/с 30-50 ГПікс/с
Texture Fill Rate 130-134 ГТекс/с 52-88 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 4.2-4.3 терафлопс 1.67-2.8 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x8 PCIe 4.0 x4
TGP 15 Вт 10-30 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 4 нм 12 нм
Розмір кристала 178 мм² 200 мм²
Кількість транзисторів 25,4 млрд 4,7 млрд
Щільність транзисторів 142.7 МТр/мм² 23.5 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 2 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1250 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 10000 Мбіт/с
Шина Немає даних 64-біт
Пропускна здатність Немає даних 80 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.1 1.2
Трасування променів Так Немає
DLSS No No
DisplayPort 2.1 1.4
CUDA Немає даних 7.5

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Radeon 780M чи GeForce MX450?

Radeon 780M має значно вищий ігровий рейтинг (63 проти 21) та кращий Time Spy Score, тому вона краще підходить для ігор.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві моделі можуть підтримувати трасування променів, але через обмежену продуктивність вони не забезпечують комфортної гри з увімкненим RT.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві карти мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове.

Чи варто вибирати GeForce MX450 у 2024 році?

MX450 все ще може впоратися з легкими іграми та повсякденними завданнями, але Radeon 780M пропонує кращу продуктивність і новішу архітектуру.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

За професійним рейтингом карти майже однакові (5 проти 4), але MX450 випереджає в деяких обчислювальних тестах, тому вибір залежить від конкретних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.