GeForce RTX 2050 Mobile vs GeForce RTX 3090
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківПорівняння GeForce RTX 2050 Mobile та GeForce RTX 3090 допоможе визначити, яка відеокарта краще відповідає вашим потребам. RTX 2050 Mobile – це мобільне рішення для ноутбуків, тоді як RTX 3090 – флагманська настільна відеокарта. Ми порівняємо їх за ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням, трасуванням променів та результатами бенчмарків.
Короткий висновок. GeForce RTX 3090 значно перевершує RTX 2050 Mobile за продуктивністю в іграх та професійних застосунках: її показники в бенчмарках (GB6 Compute, G3D Mark) у 5-8 разів вищі. Однак RTX 2050 Mobile споживає набагато менше енергії, що робить її придатною для тонких ноутбуків. RTX 3090 підтримує DirectX 12 Ultimate та має більше відеопам'яті, але її ціна та енергоспоживання значно вищі.
Основні відмінності
- RTX 3090 має значно вищий показник GB6 Compute Score (211669 проти 42967), що свідчить про перевагу в обчислювальних завданнях.
- У тесті G3D Mark RTX 3090 набирає 26732 бали, тоді як RTX 2050 Mobile – лише 7636, що вказує на кращу ігрову продуктивність.
- RTX 3090 підтримує DirectX 12 (110 FPS), тоді як RTX 2050 Mobile має лише DirectX 11 (48 FPS).
- RTX 2050 Mobile є мобільною відеокартою з нижчим енергоспоживанням, що робить її ідеальною для ноутбуків, на відміну від настільної RTX 3090.
- RTX 3090 демонструє вищу продуктивність у завданнях обробки зображень: Face Detection (207.2 проти 39.7 img/sec) та Gaussian Blur (11.5 проти 2.06 Gpixels/sec).
3D Mark
| Time Spy Score | 3877 | Немає даних |
GeekBench 6 OpenCL
| Background Blur | 73.3 img/sec | 320.8 img/sec |
| Face Detection | 39.7 img/sec | 207.2 img/sec |
| Horizon Detection | 1.65 Gpixels/sec | 10.1 Gpixels/sec |
| Edge Detection | 2.13 Gpixels/sec | 14.4 Gpixels/sec |
| Gaussian Blur | 2.06 Gpixels/sec | 11.5 Gpixels/sec |
| Feature Matching | 0.55 Gpixels/sec | 1.48 Gpixels/sec |
| Stereo Matching | 191.1 Gpixels/sec | 984.2 Gpixels/sec |
| Particle Physics | 5921.5 FPS | 27764.9 FPS |
| API | OpenCL | OpenCL |
| GB6 Compute Score | 42967 | 211669 |
Passmark Graphics
| G2D Mark | 466 | 1050 |
| DirectX 11 | 48 FPS | 221 FPS |
| DirectX 12 | 41 FPS | 110 FPS |
| GPU Compute | 3448 Ops/s | 15938 Ops/s |
| G3D Mark Score | 7636 | 26732 |
GFXBench 5
| Aztec Ruins Normal Tier | 262.9 FPS | 978.4 FPS |
| Car Chase | 247.4 FPS | 854.1 FPS |
| Manhattan 3.1.1 (1440p) | 207.6 FPS | 747.4 FPS |
| T-Rex | 950.2 FPS | 3732.1 FPS |
| Tessellation | 1502.2 FPS | 6622.8 FPS |
| ALU 2 | 1377.4 FPS | 6650.9 FPS |
| Driver Overhead 2 | 232.9 FPS | 296 FPS |
| API | OpenGL | OpenGL |
| OS | Windows | Windows |
| Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) | 51 FPS | 247.5 FPS |
Загальна інформація
| Виробник | Nvidia | Nvidia |
| Складання | Дискретна | Дискретна |
| Дата виходу | 17 грудня 2021 | 24 вересня 2020 |
| Форм-фактор | Для ноутбука | Десктоп |
| Призначення | Ігрова | Ігрова |
| Сегмент | Середній | Високий |
| Архітектура | Ampere | Ampere |
| Кодове ім'я | GA107 | GA102 |
| Ціна на старті | Немає даних | 1499 $ |
Графічний процесор
| Базова частота | 735-1185 МГц | 1395 МГц |
| Boost частота | 1245-1477 МГц | 1695 МГц |
| Шейдерні блоки | 2048 | 10496 |
| Текстурні блоки (TMUs) | 64 | 328 |
| Блоки виведення (ROPи) | 32 | 112 |
| Обчислювальні блоки (Pipelines) | 16 | 82 |
| Тензорні ядра | 64 | 328 |
| Ядра трасування променів | 32 | 82 |
| Кеш L1 | 64KB per cluster | 128KB per cluster |
| Кеш L2 | 2MB shared | 6MB shared |
Теоретична продуктивність
| Pixel Fill Rate | 40-47 ГПікс/с | 190 ГПікс/с |
| Texture Fill Rate | 80-95 ГТекс/с | 556 ГТекс/с |
| FLOPS (FP32) | 5.1-6.1 терафлопс | 35,6 терафлопс |
Виробництво
| Інтерфейс | PCIe 3.0 x8 | PCIe 4.0 x16 |
| TGP | 30-45 Вт | 350 Вт |
| Виробництво | Samsung | Samsung |
| Техпроцес | 8 нм | 8 нм |
| Розмір кристала | 200 мм² | 628 мм² |
| Кількість транзисторів | 8 млрд. | 28 млрд. |
| Щільність транзисторів | 40 МТр/мм² | 44.59 МТр/мм² |
Пам'ять
| Тип пам'яті | GDDR6 | GDDR6X |
| Об'єм пам'яті | 4 ГБ | 24 ГБ |
| Частота пам'яті | 1750 МГц | 1219 МГц |
| Ефективна частота пам'яті | 14000 Мбіт/с | 19500 Мбіт/с |
| Шина | 64-біт | 384-біт |
| ECC | Немає | Немає |
| Пропускна здатність | 112 ГБ/с | 936.2 ГБ/с |
API
| DirectX | 12 | 12 |
| Vulkan | 1.3 | 1.3 |
| OpenGL | 4.6 | 4.6 |
| OpenCL | 3.0 | 3.0 |
| CUDA | 8.6 | 8.6 |
| Трасування променів | Так | Так |
| DLSS | No | DLSS 2 |
| DisplayPort | 1.4a | 1.4a |